ru ua

У Києві підліток, ризикуючи життям, попередив мешканців багатоповерхівки про пожежу

У Києві підліток, ризикуючи життям, попередив мешканців багатоповерхівки про пожежу Фото: Юний герой Андрій Буртовий (facebook.com/DSNSKyiv)

Хлопець зрозумів, що більшість мешканців не знає про пожежу, тому вирішив їх попередити

У Києві підліток, ризикуючи життям, попередив мешканців п'ятиповерхового будинку про пожежу. Про це передає прес-служба ДСНС на своїй сторінці в Facebook.

У службу порятунку "101" надійшов виклик про пожежу в п'ятиповерховому житловому будинку на пр. Комарова, 14. Приїхавши на місце події, рятувальники застали мешканців будинку на вулиці, і відразу ж приступили до гасіння пожежі. Як виявилося, пожежа виникла в одній з квартир на п'ятому поверсі, вогонь перекинувся на дах будинку.

На щастя, в той день ніхто не постраждав. Але все могло закінчитися гірше, якщо б не хлопець, який, незважаючи на сильне задимлення в під'їзді, самостійно пробіг по поверхам будинку і стукати в кожні двері, щоб попередити жителів про пожежу. Після того, як підліток вивів людей на вулицю, він просто пішов додому. Про подвиг хлопця стало відомо вже пізніше, коли співробітникам ДСНС про нього розповіли вдячні жителі.

Невідомим героєм виявився 15-річний Андрій Буртовий. В той день він разом з однокласниками повертався зі школи і побачив пожежу. За його словами, сильний дим валив з останніх поверхів одного з під'їздів пятитажного будинку, тому не всі мешканці могли його побачити з вікон.

"Прибігши до під'їзду, я зрозумів, що більшість мешканців не знає про пожежу, тому вирішив їх попередити. Всередині під'їзду було багато диму, особливо на п'ятому поверсі. Закриваючи обличчя від диму, я почав стукати в кожні двері і розповідати людям про вогні. Страшно тоді не було, думав лише, як швидше сповістити людей. Переконавшись, що зробив все можливе, і жителі вийшли на вулицю, я пішов додому. Подяки не очікував. Всі здорові і щасливі – це головне", – говорить Андрій.

"Діти часто виявляються здатні на вчинки, на які вирішуються не всі дорослі. Важко вгадати, ніж міг би завершитися ця пожежа, якщо не подвиг 15-річного Андрія. Спасибі йому за героїчний вчинок. За те, що, незважаючи на вік, він проявив мужність і людяність", - зазначили рятувальники.

Раніше жителі Краматорська розповіли, як змінилося їхнє життя за чотири роки.

Хайп-таксі #22: де посмажити шашлики в Києві