ru ua

У киян за комунальні борги будуть відбирати житло

У киян за комунальні борги будуть відбирати житло Фото: За комунальні борги будуть заарештовувати майно киян

Для арешту квартири достатньо будь-якої суми заборгованості, тому в Центрі комунального сервісу настійно рекомендують погасити всі борги як можна швидше

У під'їздах столичних багатоповерхівок з'явилися оголошення, де мешканців попереджають про можливий арешт їх майна за комунальні борги.

"На обрізаній папірці було надруковано, що потрібно надати квитанцію про сплату боргу бухгалтеру Жеку, щоб уникнути арешту і продажу квартири. А будинок у нас кооперативний, Жеку немає! Та й сам документ вельми сумнівний - оформлений не на бланку, без підписів, печаток, а в самому оголошенні вказано лише мобільний телефон. Видно, якась чергова афера. Тим більше, що голова будинки взагалі про таких оголошеннях не в курсі", - розповіла виданню "Сегодня" мешканка Борщагівки Наталія Харламова.

Як з'ясувалося, вказаний в оголошенні телефон належить Центру комунального сервісу.

"Ми представляємо інтереси всіх київських Жеків з питань заборгованості за комунальні послуги. Зараз йде робота з боржниками у всіх будинках міста, які перебувають у комунальній власності. Тим, у кого є заборгованість, необхідно надати бухгалтерові Жеку (або бухгалтеру кооперативу або ОСББ) квитанції про сплату. Інакше надалі з такими власниками будуть судові розгляди: на їх квартири будуть накладати арешт, а борги стягуватися", - розповів Сергій, співробітник Центру.

Він уточнив, що людей, які заборгували за три-чотири місяці, чіпати поки не будуть. Тому, щоб сума не зростала, в Центрі настійно рекомендують погасити вже існуючі борги протягом місяця.

У КМДА підтвердили, що працівники Центру, разославшие городянам дивні оголошення, діють у рамках закону.

"Це один з методів боротьби з боржниками. Зараз проводиться претензійна робота, де людей попереджають, що за борги за комунальні послуги можуть бути наслідки", - розповіла Юлія Грамотна, прес-секретар заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.

До речі, в Києві експериментують з новими тарифами на опалення.