ua en ru

У китайському водосховищі виявили 600-річну статую Будди

У китайському водосховищі виявили 600-річну статую Будди Фото: Статуя Будди

Фігуру Будди знайшли внаслідок ремонту водосховища

У Китаї випадковим чином виявили 600-річну статую Будди. Фігура заввишки близько 3,8 м з`явилася після того, як у водосховищі внаслідок ремонту на 10 метрів впав рівень води. Місцеві жителі розцінюють знахідку як сприятливий знак.

Про це повідомляє CNN.

Директор Науково-дослідного інституту археології провінції Цзянсі Сюй Чанцин розповів, що вік статуї може сходити до часів правління династії Мін (1368-1644 рр..), за іншими припущеннями - до династії Юань (1271-1368 рр..).

Експерт зазначив, що знайдена статуя є, ймовірно, лише верхівкою невивченої археологічної скарбниці. Поблизу статуї Будди під водою знайшли заснування древнього храму. Згідно з місцевими записами, водосховище знаходиться на руїнах стародавнього міста.

Археолог зазначив, що артефакт знаходиться у відмінному стані, - на статуї добре помітне детальне різьблення по каменю. Тривале перебування під водою, на думку фахівця, пішло статуї на користь. Вода ніби законсервувала археологічний об'єкт і послужила захистом від агресивного впливу погоди, окислення та інших ризиків.

Місцевий чиновник Гуань Чжіюна стверджує, що статуя Будди була висічена в скелі в якості духовного покровителя і захисника від мінливості природи, зокрема, щоб заспокоїти швидку течію в місці злиття двох річок.

Статую затопили в 1960 році, коли завершили будівництво водосховища. Один з місцевих жителів, 82-річний сільський коваль і старійшина, згадує, що коли він у 1952 році вперше побачив статую, вона була позолоченою.

До речі, вчені виявили одноразовий посуд XV століття.