ru ua

У кого найдорожчий відпочинок: названі 10 українських політиків (інфографіка)

У кого найдорожчий відпочинок: названі 10 українських політиків (інфографіка) Фото: pixabay.com/marcosantiago

Аналітики з'ясували, чия відпустка виявилася найдорожчою у році

Українцям розповіли, хто з народних депутатів і чиновників влаштував собі найдорожчу відпустку. Аналітики проекту "Декларації" неазвали топ-10 відпочинків цього року. Про це повідомляє Bihus.Info.

Рейтинг відпочивальників очолив президент Петро Порошенко. Взимку він таємно відпочивав на Мальдівських островах. У своїй декларації за 2017 рік Порошенко вказав витрати на туристичні послуги на загальну суму понад 2 700 000 гривень.

Але за підрахунками програми "Схеми", повна вартість відпочинку на Мальдівах - разом з чартерними авіаперельотами, орендою острова, харчуванням і додатковими послугами - повинна була обійтися президенту не менш ніж у півмільйона доларів (понад 14 млн гривень).

У кого найдорожчий відпочинок: названі 10 українських політиків (інфографіка)

Інфографіка (bihus.info)

Почесне друге місце в рейтингу посіла екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарєва.

У 2017 році її відпочинок з сім'єю обійшовся в 1 900 000 гривень.

Наголошується, що мальдівська відпустка сімейства Гонтарєвої в 2016 році стала підставою для розслідування НАБУ за підозрою у декларуванні недостовірної інформації. Тим не менш, в кінці червня справу було закрито. Порахували, що відпустка нібито обійшлася всього в 250 000 гривень (нижче порога для декларування).

Першу трійку замкнув депутат Вадим Новинський, якому більше до душі добре поїсти, ніж повалятися на пляжі. Торік народний обранець задекларував 6 видатків на готельно-ресторанні послуги в Росії, Німеччині та Швейцарії, які в сумі склали трохи більше 1 млн гривень.

Четверте місце зайняв нардеп В'ячеслав Костянтинівський. Мінімум за 834 000 гривень він відпочив у Німеччині та Іспанії в 2017 році. Цю суму він витратив на оплату готелів і туристичних послуг в цих країнах.

На п'ятій позиції опинився депутат Луцької міської ради Андрій Покровський. Йому припали до душі Австрія і Франція. На проживання в готелях він витратив 582 000 гривень (Як виявилося пізніше, витрати на проживання в готелях в Австрії та Франції були пов'язані не з відпочинком, а з відрядженням в зв'язку з його підприємницькою діяльністю за кордоном - Ред.).

На шостому місці рейтингу - судді Верховного Суду Ірина Жовтобрюх, за відпочинок якої заплатила держава. У липні цього року вона отримала від Верховного Суду близько 425 000 гривень відпускних і допомоги на оздоровлення.

За 2017-2018 роки українські чиновники задекларували близько 9 млн гривень витрат на відпочинок. Їм також виплатили майже 52 млн гривень відпускних.

Раніше повідомлялося, що держслужбовці обзавелися 175 плавзасобами до нового сезону відпочинку.

Нагадаємо, журналісти розповіли, як чиновники купують елітні авто за ціною "Жигулів".

До речі, українські чиновники задекларували власні храми і каплиці.

Чим займаються слуги народу в робочий час (відео: STYLER.rbc.ua)