Курс долара в Україні: які зміни чекають на валюту

Курс долара в Україні: які зміни чекають на валюту
Фото: pixabay.com

Експерт дав прогноз за цінами і курсом долара в 2019 році

Голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж та голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко розповів Styler РБК-Україна, як зміняться ціни і що буде з курсом долара в 2019 році.

За словами експерта, на курс долара вплинуть передвиборні та виборчі процеси, а також дії НБУ. У даний момент Нацбанк запропонував іноземцям вкладати гроші в ОВДП. Це означає, що Україна намагається зменшити залежність від Міжнародного валютного фонду та привернути увагу інвесторів до державних паперів.

Дорошенко також зазначив, що через 3-6 місяці іноземці почнуть продавати ці папери, що може стати причиною зростання курсу долара. У даний момент курс долара стабільний, і спостерігається низька інфляція. Експерт прогнозує, що в цьому році інфляція буде тримаються на низькому рівні, але буде більшою, ніж закладено в бюджеті на 2019 рік.

Очікується, що цього року зростання вартості продуктів буде не багато більше, ніж інфляція. Так, інфляція буде на рівні 9%, а ціни на продукти в середньому зростуть на 12%. При цьому пенсії будуть індексовані на менший відсоток, ніж зростання вартості продуктів.

Експерт також розповів, що в даний час курс долара впливає на 95% продуктів. На решту 5% курс також вплине, але трохи пізніше. Тому курс долара впливає на всі продукти, товари і послуги.

Олексій Дорошенко також зазначив, що в лютому очікується стабілізація цін на бензин, що також в кінцевому підсумку впливає на вартість продуктів і товарів.

При цьому він додав, що через два-три місяці, швидше за все, відбудеться підвищення вартості нафтопродуктів. Це в свою чергу негативно вплине на ціни в магазинах.

Нагадаємо, що інфляція в січні 2019 року прискорилася через підвищення тарифів і подорожчання продуктів харчування.

Раніше повідомлялося, що в березні 2019 року очікується підвищення пенсій, які будуть перераховуватися за новою формулою.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся