ua en ru

У Львові багатодітна сім'я живе в маленькій квартирі в жахливих умовах (відео)

У Львові багатодітна сім'я живе в маленькій квартирі в жахливих умовах (відео) Скріншот: Багатодітна сім'я (youtube.com/ТСН)

В родині виховується 9 дітей

У Львові активісти намагаються допомогти одинокій матері, яка виховує дев'ятьох дітей. Про це повідомляє ТСН.

"Львівська мама-одиначка, яка виховує 9 дітей гостро потребує житла", - такий клич з'явився в соціальній мережі. За лічені години історія Люби Німи обросла чутками і припущеннями. Тоді до багатодітної матері навідалися активісти і депутати, щоб з'ясувати, чи справді потрібна допомога, і яка саме.

Двоє дітей хворіють на гемофілію, і всі вони разом з цивільним чоловіком Люби, її мамою-інвалідом і братом живуть на 30 квадратних метрах. Це одна кімната та коридор, де немає ванної – тільки умивальник.

"Коли я сама, я дійсно не справляюся, мені важко", - каже багатодітна мама.

З дітьми Любі допомагає чоловік – постійної роботи він не має, іноді кладе плитку.

"Порабатываю, десь 100 гривень в день поки що, на 2-3 години виїжджаю. Мені на сигарети вистачає", - говорить Руслан Юсупов.

Сім'я живе на 14 тисяч гривень так званих дитячих грошей, але при цьому тільки картоплі в місяць з'їдає 5 мішків.

"Більшість витрачається на продукти, 5 тисяч гривень у мене йде тільки на хімію, щоб купити памперси, випрати, я кожен день перу", - розповідає жінка.

В сім'ю постійно навідуються волонтери, які допомагають продуктами, одягом, виводять дітей гуляти, але, кажуть, цього мало, адже без більшого житла ця сім'я побут ніяк не налагодить.

"Коли дітки збираються і над унітазом чистять зуби, ну то не добре. Не можуть жити дітки в таких умовах – антисанітарія і грибок", - каже волонтер Любов Попик.

Соцслужби про Любу Німі та її дітей знають. Жінка у них на обліку з 2013 року у них на обліку як багатодітна, малозабезпечена і одинока мама. Навідуються до неї двічі на тиждень, допомагають, але не завжди сім'я приймає цю допомогу.

"Є якісь моменти, коли ми можемо до них достукатися, направити їх в позитивне русло, допомагаємо їм, мотивуємо. Насильство в сім'ї не спостерігається, зловживання алкоголем немає, просто є така соціальна неактивність, безвідповідальність", - стверджує фахівець з соціальної роботи Залізничного району Юлія Лапанюк.

Багатодітна мати розповіла, що шість років чекає, щоб отримати квартиру.

Депутати після відвідування сім'ї під враженням, але ідея перекласти проблеми сім'ї на державу багатьом не подобається.

"Це типовий комунізм, де люди чекають від держави, від усіх, що їм щось мають дати. Вони роблять дітей, не думаючи про наслідки, не думаючи за майбутнє дітей", - стверджує депутат Львівської міської ради Любомир Босаневич.

Волонтери припускають, що сім'ю може врятувати переїзд в село, але як можна ближче до міста.

"Справа в тому, що двоє дітей мають складний вада здоров'я і їм треба постійно приїжджати до Львова в лікарню", - пояснила громадський активіст Наталія Шелестак.

Поки що спільними зусиллями депутати та активісти домовилися підшукати для сім'ї хоча б тимчасове житло, а також хоча б спробувати навчити батьків фінансової грамотності та соціальної відповідальності.

Відео: Багатодітна сім'я (youtube.com/ТСН)

Нагадаємо, що житель Дніпра облив колишню дружину кислотою.