Міжнародний день обіймів: історія та особливості незвичайного свята

Міжнародний день обіймів: історія та особливості незвичайного свята
Фото: Свято обіймів (pixabay.com/StockSnap)

День обіймів - дуже позитивне і романтичне свято теплих почуттів, яке відзначається 4 грудня

День обіймів - одне з найбільш незвичайних свят в календарі. Воно з'явилося порівняно недавно, але вже встигло завоювати популярність у всьому світі. До того ж, відзначати його не тільки весело, але й корисно для здоров'я. Вчені довели, що регулярні обійми є запорукою довгого і щасливого життя. Цікаві факти і традиції на День обіймів - в матеріалі Styler.

Всесвітній день обіймів: історія і традиції

Це позитивне і романтичне свято можна відзначати цілих два рази на рік. Багато країн святкують Міжнародний день обіймів 21 січня, але і в грудні є офіційний привід міцно обійняти своїх друзів, близьких і навіть незнайомців.

4 грудня відзначається Всесвітній день обіймів, який був придуманий європейськими студентами в 70-х роках ХХ століття. Вже в ті часи була науково доведена корисність обіймів для здоров'я. Тому студенти-медики і психологи виступили з ініціативою створення свята обіймів.

День обіймів - позитивне святоФото: День обіймів - позитивне свято (pixabay.com/StockSnap)

День обіймів: чим корисні обійми

Під час обіймів ми обмінюємося не тільки душевним теплом, показуємо свою прихильність і щирі почуття, але також отримуємо величезну користь для здоров'я. Вченими багатьох країн давно доведений факт, що обійми є своєрідним "еліксиром" молодості і довголіття.

  • При тілесному контакті виробляється гормон, який бореться з пригніченим настроєм.
  • Обійми покращують роботу серцево-судинної системи, стабілізують кров'яний тиск.
  • Під час обіймів підвищується рівень гемолобіна.
  • Люди, які часто обіймаються, рідше хворіють, адже щирі обійми зміцнюють імунітет.

Обійми дуже корисні для здоров'яФото: Обійми дуже корисні для здоров'я (pixabay.com/StockSnap)

Психотерапевти з США вивели норму щоденних обіймів. Мінімум - 4 обіймів на день, а для гарного самопочуття необхідно обійматися не менше восьми разів на добу.

Згідно з дослідженнями канадських вчених, відкриті і позитивні люди, які люблять обійми, мають більшу тривалість життя, ніж замкнуті і стримані в прояві своїх почуттів.

Традиції в Міжнародний день обіймів

Не дивно, що головною традицією святкування 4 грудня є міцні обійми. При чому, в цей день можна обійняти навіть абсолютно незнайому людину, звичайно, якщо вона не буде проти. У свято по всьому світу проходять позитивні акції і флешмоби.

Флешмоб "Free Hugs" був придуманий австралійцем в 2004 році і через деякий час став популярним на День обіймів в усьому світі.

Флешмоб у Всесвітній день обіймівФото: Флешмоб у Всесвітній день обіймів (pixabay.com/StockSnap)

Хуан Манн, переживаючи не найкращий період у своєму житті, прилетів до Сіднея. У аеропороту він бачив радість зустрічаючих, почуття і теплі емоції пасажирів, які повернулися додому.

Від того, що його ніхто не зустрічав, хлопцю стало зовсім самотньо. Зневірившись, він намалював плакат з написом "Free Hugs" і встав з ним посеред залу очікування. Проходячі повз люди дивно сприйняли вчинок Хуана, але незабаром до нього підійшла зовсім незнайома дівчина і щиро обняля хлопця. Так і зародилася святкова традиція, яка в День обіймів проходить під девізом "Давайте обіймемося", "Обійми без кордонів", "Безкоштовні обійми".

Обійматися люблять не тільки люди, але і твариниФото: Обійматися люблять не тільки люди, але і тварини (pixabay.com/tiboustic)

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся