З шести тисяч обрали три: Нацбанк визначив кращі пам’ятні монети 2016 року

Нацбанк визначив кращі пам’ятні монети 2016 року
Фото: Гроші (facebook.com/NationalBankOfUkraine)

У номінації краща монета перемогу отримав "Щедрик"

Національний банк України за результатами завершального етапу щорічного конкурсу "Краща монета року України" визначив кращі пам’ятні монети 2016-го. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Серед монет, які офіційно введені в обіг Національним банком з 1 січня до 31 грудня 2016 року, перемогу присудили трьом пам’ятним монетам.

У номінації "Краща монета року" переміг "Щедрик" (срібло, номінал 20 грн) - автори ескізів: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук; скульптори: Володимир Дем’яненко, Анатолій Демяненко.

Нацбанк визначив кращі пам’ятні монети 2016 року

Фото: "Краща монета року"(bank.gov.ua)

У номінації "Унікальне ідейне рішення" перемогла монета номіналом 5 гривень "Україна починається з тебе" (нейзильбер) - автори ескізів: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук; скульптор - Святослав Іваненко.

Нацбанк визначив кращі пам’ятні монети 2016 року

Фото: "Унікальне ідейне рішення" (bank.gov.ua)

У номінації "Найкраще художнє рішення" перемогу отримав "Петриківський розпис" (нейзильбер, номінал 5 грн) - автор ескізів Наталія Фандікова; скульптори: Володимир Атаманчук, Анатолій Дем'яненко.

Нацбанк визначив кращі пам’ятні монети 2016 року

Фото:  "Найкраще художнє рішення" (bank.gov.ua)

Щорічний конкурс кращих монет проводиться 2005 року і відбувався у два етапи. Перший етап тривав з 6 лютого до  3 квітня 2017 року. Участь у ньому взяло понад 6 000 осіб.

"Найбільше анкет надійшло в спеціально облаштовані скриньки, які були встановлені у будівлях Національного банку України в регіонах (36%) та в приміщеннях банків-дистриб’юторів Національного банку України (39%). Також анкети збиралися Асоціацією нумізматів України (20%) і  надходили електронною поштою (5%)", - повідомили у Нацбанку.

На другому етапі члени спеціально створеної комісії з  представників нумізматичних організацій, фахівців Національного банку України, Банкнотно-монетного двору НБУ та членів Експертної ради з питань дизайну пам’ятних монет України, шляхом таємного голосування визначили переможця конкурсу в кожній номінації (серед авторів трьох обраних на першому етапі монет).

До речі, Нацбанк випустив в обіг нову пам'ятну монету.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся