ua en ru

Нові "піонери": суддя, нардеп і генерал побудували котеджі в дитячому таборі

Нові "піонери": суддя, нардеп і генерал побудували котеджі в дитячому таборі Фото: Елітні котеджі побудовані на території дитячого оздоровчого табору (prostodom.ua)

Розслідування того, як рекреаційні землі піонерського табору судді і прокурори перетворили в елітне котеджне селище "Французький містечко", в якому тепер і живуть

На місці дитячого оздоровчого табору заводу "Київгума" тепер стоять житлові котеджі елітного Французького містечка", що належать можновладцям. За документами там і зараз розташований "оздоровчий комплекс сімейного типу", але живуть в ньому вже не піонери, а різного роду чиновники.

Розслідування провели журналісти програми "Наші Гроші". Журналістам вдалося з'ясувати, що будівництво котеджів велося рекреаційної землі, що належить місту. Апартаменти класу бізнес-плюс у колишньому піонерському таборі може придбати будь-який бажаючий, відвідавши сайт котеджного містечка.

Простеживши весь шлях преображення рекреаційної зони в елітне котеджне селище, журналісти з'ясували, що тих, хто допомагав у здійсненні цієї масштабної махінації, віддячили нерухомістю і тепер вони є власниками тих самих котеджів.

Будинок площею майже у 600 квадратних метрів належить судді Вищого хорзяйственного суду України Ірині Кіндратовою. Її батько Дмитро Притика 15 років очолював цей же Вищий госпсуд. Кондратова запевняє, що придбала будинок на кошти, отримані від продажу частини бізнесу, яким володіла до того, як стала суддею, а про те, що за докментам її будинок - дитячий оздоровчий комплекс - не знала, оскільки не бачила при покупці всіх документів.

Нові "піонери": суддя, нардеп і генерал побудували котеджі в дитячому таборі

Фото: Один з котеджів належить судді Вищого господарського суду України (Facebook / Денис Бігус)

Один з перших котеджів на в'їзді в комплекс належить колишньому міністру оборони, а нині чолі Управління держохорони (УДО) - Валерію Гелетею. Після кількох операцій будинок, площею 652 кв.м перетворився з "оздоровчого" в житловий, причому чиновник навіть чесно вказує його у декларації. Ділянка, на якій зведено будинок, частково розташований на території "Киевгумы", а частково - лісопаркового господарства "Конча-Заспа" - мабуть, якщо є зв'язки і гроші, можна вирішити будь-яке питання.

Нові "піонери": суддя, нардеп і генерал побудували котеджі в дитячому таборі

Фото: Генерал побудував котедж за свої кошти, походження яких невідомо (bihus.info)

Нашлелся милий будиночок і для доньки колишнього прокурора Києва Анатолія Мельника - Дар'ї Черновской. Папа розстарався і прикупив для улюбленої доньки єдиний котедж в комплексі з персональним водоймою. Цікаво, що чоловік Дар'ї, як і її тато - прокурор, працює в Печерській прокуратурі столиці.

Нові "піонери": суддя, нардеп і генерал побудували котеджі в дитячому таборі

Фото: Сім'я прокурорів володіє не тільки самим ласим котеджем в селищі, а ще й кількома елітними квартирами у найдорожчому житловому комплексі Києва, при цьому у податковій декларації вказує копійки (bihus.info)

У числі інших власників житлової нерухомості на рекреаційних землях - нардеп Сергій Лабазюк, скандальний бізнесмен Арсен Демченко, дружина колишнього заступника Анатолія Мельника - Неля Трунова, дружина колишнього начальника Головного слідчого управління МВС Василя Фаринника - Галина, дружина і донька екс-глави "Нафтогаз україни" Володимира Шелудченка - Шелудченко Олена та Ольга Троян; Олег Рафальський молодший - син Олега Рафальського, екс-заступника глави Адміністрації Президена Сергія Льовочкіна; Наталія Запорожан, дружина ректора Одеської медичної академії Валерія Запорожана.


За допомогою яких схем велося будівництво і продовжує вестися продаж котеджів належить з'ясувати компетентним органам. Втім, якщо розслідуванням та розглядом справи будуть займатися такі ж судді, в котеджному містечку можуть з'явитися нові сусіди.

Раніше ми писали про інший факт зловживання властю: мільярд на реконструкцію Маріїнського - гроші в нікуди.