Пенсіонерів позбавлятимуть пенсій: названі причини

Пенсіонерів позбавлятимуть пенсій: названі причини
Ілюстративне фото (pixabay)

Раніше через схожий механізм уряду вдалося припинити витрату 14 млрд грн з держбюджету

Кабінет міністрів України вирішив посилити перевірки соцвиплат і пенсій населення, згідно з якими пенсіонерів будуть позбавляти виплат за певних причин. У 2018 році завдяки схожому механізму уряду вдалося припинити витрату 14 млрд гривень з державного бюджету.

Раніше перевірка працювала тільки для переселенців і стосувалася виплат пільг соціально незабезпеченим громадянам. Тепер додалися нові пункти через які можуть позбавити виплат пенсіонерів:

  • якщо пенсіонер виїхав за кордон;
  • якщо громадянин оформив свої виплати за підробленими документами або за тими, які містять помилки;
  • якщо пенсіонер проживає на непідконтрольній урядом території країни, або має статус внутрішньо переміщеної особи, але не може підтвердити за допомогою перевірки фактичного місця проживання на "вільній" території.

Нагадаємо, що на початку лютого у Верховній Раді України зареєстрували законопроект №9511 "Про верифікацію та моніторинг державних виплат". У документі передбачено три етапи верифікації:

  • превентивна - перевірка проводиться перед призначенням соціальної виплати і пенсії;
  • ретроспективна перевірка здійснюється для раніше призначених виплат;
  • поточна - перевірки для тих громадян, які вважають, що отримали законодавче право на соцвиплату.

"Верифікація державних виплат спрямована на те, щоб допомогу з державного бюджету отримували саме ті, кому вона потрібна. Бюджетні кошти повинні витрачатися ефективно і прозоро, а допомога надаватися адресно", - прокоментував заступник міністра фінансів Юрій Джигир.

Ми писали, що українці можуть дізнатися розмір майбутньої пенсії. Крім того, можна подивитися свій трудовий стаж і відправити запит чи скаргу у своїй справі.

А також про те, що мінімальна пенсія для людей з великим трудовим стажем виросла з 1 січня.

Ми повідомляли, що в березні цього року очікується підвищення пенсій, які будуть перераховуватися вже за новою формулою.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся