Справжній джентльмен: Постпред України запропонував Раді безпеки ООН вшанувати Чуркіна хвилиною мовчання

Постпред України запропонував Раді безпеки ООН вшанувати Чуркіна хвилиною мовчання
Фото: Хвилина мовчання Радбезу ООН

Російського дипломата вшанували хвилиною мовчання на засіданні Ради безпеки

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко запропонував членам Радбезу вшанувати хвилиною мовчання посла РФ Віталія Чуркіна. Про це він повідомив під час відкриття засідання Ради безпеки ООН, яке стосується невирішених конфліктів в Європі.

"Дорогі колеги, як ви знаєте, вчора Рада прийняла заяву для преси у зв'язку зі смертю постійного представника Російської Федерації в ООН. Як президент Ради безпеки, я пропоную вшанувати хвилиною мовчання пам'ять посла Віталія Чуркіна", - сказав Єльченко.

Представник російської делегації після хвилини мовчання від імені російських дипломатів подякував "за теплі слова та висловлене співчуття у зв'язку з непоправною втратою, яку понесла Росія", після чого свої співчуття стали висловлювати інші члени Радбезу.

"Члени Ради безпеки сумують у зв'язку зі смертю посла, який понад 40 років перебував на російській дипломатичній службі, понад 10 років очолював місію Російської Федерації при ООН", - йдеться в заяві.

Тим часом офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Україна нібито заблокувала ухвалення заяви щодо смерті Чуркіна.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков також прокоментував блокування Україною відповідної заяви, яка, однак, за словами МЗС України, не відповідає дійсності.

"На тлі цієї втрати поведінка наших українських колег - і Бог їм суддя, тут, напевно, нічого сказати. І не так це важливо на тлі тієї втрати, якої зазнала російська дипломатія", - сказав Пєсков.

Нагадаємо, МЗС Росії заявило про блокування Україною заяви голови Ради безпеки ООН по Чуркіну.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся