ru ua

"Шквальний вогонь": "кіборг" поділився спогадами про оборону Донецького аеропорту

"Шквальний вогонь": "кіборг" поділився спогадами про оборону Донецького аеропорту Фото: ДАП (facebook.com/Игорь Іванов)

Боєць пригадав усі жахи бойових дій

Захисник Донецького аеропорту і і голова Всеукраїнської спілки учасників бойових дій в АТО "Побратими України" Микола Міньо розповів в інтерв'ю "Гордону"як захищав ДАП.

"12 грудня 2014 року наша рота вогневої підтримки прибула в Піски, для підтримки захисників донецького аеропорту. А 23 грудня в рамках ротації наша рота і восьма рота 80-ї окремої аеромобільної бригади прибули в ДАП і пробули на диспетчерській вишці 15 днів. Ротація відбувалася під прикриттям ОБСЄ. У місії було багато російських офіцерів, і ніхто на неї не звертав уваги. В реальності ніякого прикриття не було", - каже боєць.

Микола зазначив, що, як тільки українські військові в'їхали на територію терміналу донецького аеропорту - почався шквальний вогонь. По машинам стріляли з гранатомета.

"Ми бачили, як у нас прицільно летіли снаряди. Наш водій не перший раз возив людей і вантажі в термінал, швидко зорієнтувався і почав маневрувати. Ударною хвилею нас усіх розкидало, колеса на машині були повністю розстріляні, але, по суті, водій врятував нам життя. Ми вціліли і дійшли до вишки", - згадує "кіборг".

"Шквальний вогонь": "кіборг" поділився спогадами про оборону Донецького аеропорту

Фото: Микола Міньо (Всеукраїнська_Спілка_Побратими_України)

За його словами, терористи вели інтенсивний обстріл вишки з танків.

"Активно обстрілювали вишку з танків. Її двічі підпалювали. Адже вона мала стратегічне значення: у світлий час доби був огляд місцевості на 5-6 км навколо, ми могли передавати нашим військам відомості про переміщення бойовиків, заважаючи їм обійти термінал ззаду... Перед нашим приходом сталася пожежа, вишка повністю вигоріла зсередини", - розповів Микола.

Боєць згадав, що деякі солдати перемовлялися по мобілках зі своїми земляками на закарпатському діалекті і тоді поповз по Донецьку слух, що в аеропорт приїхали натовці.

"Ми про це дізналися пізніше. Від душі посміялися", - говорить "кіборг".

Раніше Микола Міньо розповів, як воював з російською армією на Донбасі.

У квітні Україна втратила 11 захисників