ru ua

"Немов потрапив в СРСР": "кіборг" розповів про свої враження від Донбасу

"Немов потрапив в СРСР": "кіборг" розповів про свої враження від Донбасу Фото: Донбас (kmu.gov.ua)

Військовий поділився, що йому нагадав регіон в 2014 році

"Кіборг" Микола Міньо розповів, що восени 2014 року Донбас був схожий на СРСР 1980-х років. Своїми враженнями глава Всеукраїнського союзу учасників бойових дій в АТО "Побратими України" поділився в інтерв'ю "Гордон".

"Перший населений пункт, куди ми прибули, - Дружківка Донецької області. Я з машини вийшов - аж заплющив очі: ніби потрапив в СРСР 1980-х. Не повірив власним очам. Там совдепія не закінчилася. Магазини, дороги, будинки - все залишилося з радянських часів", - сказав він.

"Потім вже коли ми познайомилися з місцевими, зрозумів, що у них і мислення совкове. Вони так і не відчули себе господарями свого будинку, міста, заводу. Партія регіонів зберегла там ставлення до начальника як до божества. У взаємовідносинах залишилася радянська ієрархія і рабська психологія", - зазначив "кіборг".

Міньо розповів, що по окрузі відразу пішов слух, мовляв "бандери" приїхали, проте пізніше відносини бійців з населенням налагодилися.

"Уже через два тижні нас покликали на збори "бандерівців" в Дружківці. У клубі зібралися місцеві жителі, повний зал. Тільки ми зайшли, почали аплодувати: "Дякуємо, що нас захищаєте. Треба просто працювати з людьми, давати пояснення, чесно і відкрито з ними говорити. Ми, наприклад, показували свої військові квитки, переконували, що ми - солдати Збройних сил України. До речі, там дуже багато говорять українською, особливо в селах в Донецькій і Луганській областях", - додав Міньо.

Раніше "кіборг" поділився спогадами про оборону Донецького аеропорту.

У квітні Україна втратила 11 захисників