"Зорієнтовані на Росію": Ігор Козловський розповів про співпрацю УПЦ МП і бойовиків

П'ятниця 02 лютого 2018 11:39
"Зорієнтовані на Росію": Ігор Козловський розповів про співпрацю УПЦ МП і бойовиків
Фото: Ігор Козловський (facebook.сомИгорьА.Козловський)

Він розповів про стан УПЦ МП на окупованих територіях

Український історик, релігієзнавець, викладач Ігор Козловський, якого нещодавно звільнили з полону терористів, розповів про стан УПЦ МП на окупованих територіях . Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Апостроф".

"Українська православна церква, орієнтована на Московський патріархат, опинилася в дуже складній ситуації. Дуже. З одного боку, вони вітаються на окупованих територіях, так як з точки зору тієї сили, яка захопила владу, УПЦ фактично є інструментом, який освячує ці дії, відповідно, вони знаходяться в більш привілейованому становищі, ніж будь-яка інша релігійна організація", - сказав Козловський.

За його словами, дійсно є священнослужителі, для яких зв'язок з Москвою не тільки історичний, але й реальна.

"З цієї точки зору, є їх позиція сепаратизмом, юридично повинен визначити суд", - вважає релігієзнавець.

Ігор розповів, що священики УПЦ МП беруть участь в демонстрації, парадах, відкритті різних пам'яток разом з керівництвом бойовиків, і фактично стають співучасниками злочинів терористів.

"Турбота про віруючих вимагає від них (УПЦ МП) особливого ставлення і взаємовідносин з місцевими структурами (керівництвом бойовиків). Все це призводить до того, що вони починають служити цій системі. Відмовитися від цього складно. Але деякі з них щиро зорієнтовані на Росію", - зазначив він.

Нагадаємо, що Ігор Козловський розповів, як бойовики "ДНР" відносяться до Захарченка.

"От, чесне слово, я не зустрічав жодного "ополченця", який бачив би в Захарченко героя. Вони знають його краще, ніж я, але в їх очах він – зовсім не герой", - твердить Козловський.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся