ua en ru

Стало відомо, скільки коштує українцям відпочинок і лікування влади

Стало відомо, скільки коштує українцям відпочинок і лікування влади Фото: Скільки коштує українцям лікування та відпочинок чиновників (pixabay.com/nattanan23)

З кишень українців також йдуть гроші і на обслуговування санаторіїв

Кожен працевлаштований українець витрачає зі свого гаманця в середньому 40-45 гривень на медичне обслуговування представників влади. Про це пише "Слово і діло".

В 2017 році на медичне обслуговування чиновників планується витратити 643 млн гривень. Якщо цю суму розділити на кількість працевлаштованих громадян, а це приблизно 16 120 000 людей, то з кожного на відпочинок і медицину піде 40-45 гривень.

Для медичного обслуговування представників влади в Україні працює чотири медичних заклади, найбільшим з яких є клінічна лікарня "Феофанія".

В ній обслуговується 33,5 тисячі чоловік. До них належать депутати, члени Кабінету міністрів і його секретаріату, працівники Адміністрації президента, апарату Верховної Ради та інших державних органів. Крім того, в таких закладах обслуговуються також і близькі члени родини чиновників.

Загальна кількість медичних працівників, які обслуговують чиновників в Україні – 3,5 тисячі.

Стало відомо, скільки коштує українцям відпочинок і лікування владиСтало відомо, скільки коштує українцям відпочинок і лікування влади

Фото: Скільки коштує українцям відпочинок і лікування влади (slovoidilo.ua)

А ось відпочинок представників влади в Україні обходиться українцям значно дешевше. За рік працевлаштовані громадяни і своєї кишені віддають на це лише 5 гривень. Ці гроші йдуть на фінансову підтримку державних спеціалізованих санаторіїв та інших оздоровчих закладів. Роботу в них забезпечує всього 237 осіб.

При цьому велика частина закладів для відпочинку представників влади припадає на пансіонати і санаторії з платним проживанням - їх загальна територія становить близько 68,1 тисячі квадратів, на які піде близько 59,3 мільйона гривень бюджетних грошей. У середньому, обслуговування одного квадратного метра в цих резиденціях становить 870 гривень в рік.

Витрати в 2017 році на утримання державної резиденції і державної дачі, які в загальній сумі мають площу в 4000 квадратів складуть 5,32 мільйона гривень.

До речі, нещодавно журналісти провели опитування серед депутатів про те, чи знають вони, скільки коштують найнеобхідніші продукти і слуги народу крупно зганьбилися в Раді.