ru ua

Суворова замінять національним героєм України: Мінкульт ухвалив рішення

Суворова замінять національним героєм України: Мінкульт ухвалив рішення Колаж РБК-Україна

Російського національного героя замінять українським

Пам'ятник російському національному герою - Олександру Суворову вже зовсім скоро приберуть з подвір'я Київського військового ліцею імені Івана Богуна. На його місці тепер буде стояти пам'ятник козацькому полоковнику - Івану Богуну. Про це повідомив міністр культури Євген Нищук у Facebook.

Міністерство культури України прийняло одноголосне рішення про демонтаж пам'ятника - пише міністр у повідомленні. Він додає, що шлях до остаточного рішення був довгим і тернистим.

"Ухвалення рішення щодо пам‘ятки місцевого значення - процес, до якого причетне не лише Міністерство. І комусь, вочевидь, було вигідне зволікання, а як наслідок - спекуляції та перекручування", - ідеться в повідомленні Нищука.

Суворова замінять національним героєм України: Мінкульт ухвалив рішення

Скриншот посту (facebook.com/Yevhen.Nyschuk/)

Звістка про демонтаж монументу з'явилася ще на початку грудня - консультативна рада при Департаменті захисту культспадщини КМДА ухвалила відповідне рішення після звернення випускників ліцею та його директора генерал-майора Ігоря Гордійчука.

Обговорення цієї події було заплямовано скандалом - у міністерстві вирішили відсторонити директора Українського державного інституту культурної спадщини Ольгу Пламеницьку, яка боролася за знесення пам'ятника, та ініціювали перевірку діяльності інституту.

Суворова замінять національним героєм України: Мінкульт ухвалив рішення

Засідання Міністерства культури (facebook.com/Yevhen.Nyschuk/)

Військовий ліцей було переіменовано на честь Івана Богуна - активного участника повстання Богдана Хмельницького у 1998 році. Раніше заклад, який випускає українських офіцерів, носив ім'я Олександра Суворова - російського національного героя.

Нагадаємо, раніше ми писали про негативну реакцію мережі на пам'ятник жертвам Голодомору в Ужгороді.

Також читайте: "В Хабаровську буде пам'ятник Бандері": В'ятрович назвав, що погубить Росію.