ua en ru

Томос і створення ПЦУ включать у шкільну програму: подробиці

Томос і створення ПЦУ включать у шкільну програму: подробиці Фото: колаж РБК-Україна

У Міносвіти розповіли про нововведення

Томос про автокефалію та історію створення ПЦУ включать у шкільні підручники, а учні старших класів вже у квітні-травні почнуть вивчати процес становлення єдиної помісної православної церкви в Україні. Як розповіли в прес-службі Міністерства освіти і науки, тему також включать у програму ЗНО, але це відбудеться тільки у 2021 році.

У навчальні заклади МОН вже надіслав відповідний лист, в якому зазначені інформаційні матеріали для викладання цих тем одинадцятикласникам.

Глава Міносвіти Лілія Гриневич заявила, що в підручниках і раніше піднімалася тема спроб домогтися незалежності для української церкви нашою державою і духовенством.

Зазначається, що у 2019-му хочуть надрукувати нові підручники з історії для учнів 11-х класів (це відбувається кожні 5 років), і з наступного навчального року в книгах вже буде відображена ця тема.

Гриневич додала, що вчителі в цьому році зможуть використати надані міністерством матеріали.

Так як зміни до програми ЗНО вносять не пізніше, ніж за два роки до складання тесту, історію створення ПЦУ та надання томосу зможуть внести не раніш, ніж у 2021 році.

Томос і створення ПЦУ включать у шкільну програму: подробиці

Скрін: mon.gov.ua

Як повідомлялося раніше, в Україні після здобуття автокефалії ПЦУ почалася реформація церкви, і зараз до помісної церкви перейшли понад 350 церков УПЦ МП.

Нагадаємо, 9 січня томос про автокефалію ПЦУ підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату. Автокефальний статус Православної церкви України був підтверджений спільною євхаристією Вселенського патріарха Варфоломія і предстоятеля ПЦУ Епіфанія.