ua en ru

"Тремтіть від українського закону": в Одесі простоюють 40 машин швидкої допомоги з Китаю

"Тремтіть від українського закону": в Одесі простоюють 40 машин швидкої допомоги з Китаю Фото: Швидка допомога (twitter.com/WHO_Europe)

Машини були призначені для організації невідкладної допомоги в сільській місцевості

В Одеському порту більш ніж півроку простоюють 40 карет швидкої допомоги, які були подаровані Україні Китаєм. Про це розповів журналіст Сергій Костеж на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Він відзначив, що автомобілі призначаються для сільської медицини і вкрай необхідні людям.

"В одеському порту стирчить понад 40 китайських машин "швидкої допомоги", які уряд КНР передав в дар Україні для організації невідкладної допомоги в сільській місцевості. Машини повністю укомплектовані кардіометрами, дефібриляторами, та всім іншим необхідним для надання допомоги обладнанням", - розповів журналіст.

"Машини нові, справні, але застрягли в Одесі тому (формально), що не відповідають стандарту Євро-5, який Україна зобов'язана виконувати, так як підписала той самий договір про Євроасоціацію. Всі знають, що українська митниця - кришталево чесна і ніколи, ні за що не пропускає в країну заборонених товарів. Так і тут. Загалом, митники дружно загорнули безкоштовну допомогу від іншої держави зі стандартом Євро-4", - зазначив він.

"Тремтіть від українського закону": в Одесі простоюють 40 машин швидкої допомоги з Китаю

Фото: Машина швидкої допомоги (facebook.com/sergii.kostezh)

"Тремти Китай від українського закону! І це було б зрозуміло хоч якось (договір і все таке), якщо б у нас в сільській місцевості на виклики по швидкій не їздили страшні дизельні УАЗи та буханки, у яких взагалі ніякого еко-стандарту немає. Я мовчу про те, що в більшості обласних центрів швидкі допомоги у нас - смердючі Газелі, яким до Євро-5 ще далі, ніж китайцям", - обурився журналіст.

"Щоб ви розуміли - на весь Ріпкинський район Чернігівської області є аж три машини швидкої допомоги. І це ще непогано так, тому що в нинішній столиці Луганської області - Сєверодонецьку - аж одна", - розповів Костеж.

"Будемо розбиратися тепер, як можна втягнути ці машини в Україну і чи є варіант обійти євро-заборону законно. І взагалі справа в екостандартах. Тому що даренному коню в зуби не дивляться", - зазначив журналіст.

"Тремтіть від українського закону": в Одесі простоюють 40 машин швидкої допомоги з Китаю

Скріншот поста (facebook.com/sergii.kostezh)

До речі, у Львові лікарі хотіли відвезти в морг живої людини.