ru ua

Ціни злетять до небес: у скільки українцям обійдеться 8 березня

Ціни злетять до небес: у скільки українцям обійдеться 8 березня 8 березня в Україні (ілюстративне фото: pixabay.com)

8 березня в Україні ціни на квіти і подарунки істотно підвищаться

8 березня в Україні – свято, яке відрізняється від інших високою вартістю на подарунки і квіткові букети. У 2019 році вартість однієї квітки в передсвяткові дні зросте щонайменше у 2 рази. А от на подарунки ціни навпаки знизяться. Про те, як зміняться ціни на квіти і подарунки перед Міжнародним жіночим днем, розповідає "Сьогодні".

Квіти

Вартість квітів при роздрібному продажу буде відрізнятися від звичайної ціни у два рази.

"В роздріб тюльпани будуть коштувати 25-30 гривень за квітку, хоча в цьому році ціни на оптових базах нижче, ніж зазвичай - від 12 гривень за квітку. На стримування ціни вплинуло збільшення обсягів вирощування тюльпанів в Україні. Максимальна ціна за один тюльпан, наприклад, піоновидний, буде до 35 гривень", - розповіла Маріанна Дебчинська з Асоціації українських флористів.

Ціни злетять до небес: у скільки українцям обійдеться 8 березня

8 березня в Україні (ілюстративне фото: pixabay.com)

За прогнозами Маріанни, в цьому сезоні ціна на фрезію, ранункулюси, гілочки мімози і бузок буде вище, ніж у минулому, через валютні коливання на імпорт.

"Одна гілочка мімози коштуватиме від 100 гривень (приблизно стільки коштувати буде пишна троянда). Бузок - від 120 гривень і вище за гілочку. Її також реально буде купити і подарувати на 8 Березня. Можливо, що її не буде в продажу на тих точках, де є протяги, але в спеціалізованих магазинах - хоч греблю гати", - каже флорист.

Втім, сильно "заламувати" ціни на квіти у флористів в цьому році не вийде. Але солідні букети будуть коштувати від 500 гривень.

"Купівельна спроможність впала. Непогано продаватися будуть недорогі, але красиво оформлені квіти - в коробочках, ємностях. На мій погляд, це посилює емоцію тієї, кому дарують такий букет. Модними є мікси цибулинних квітів (нарцисів, гіацинтів) з гілочками мімози. Це і виглядає красиво, і може простояти кілька днів. Модними вважаються і так звані об'ємні букети квітів (зібрані різні квіти різної довжини)", - розповіла Дебчинская.

Подарунки

До квітів чоловіки будуть дарувати дамам сувеніри, дорогу косметику, парфуми та інші популярні товари. Магазини вже виставляють знижки від -20% до -90% на подарунки. А ось гаджети практично не відрізняються від звичайної вартості – магазини роблять знижку від -2% до -4% на смартфони і мобільну техніку.

Ціни злетять до небес: у скільки українцям обійдеться 8 березняЦіни злетять до небес: у скільки українцям обійдеться 8 березня

8 березня в Україні (ілюстративне фото: pixabay.com)

Солодощі, а саме цукерки в коробках, також зросли в ціні: вартість однієї коробки в середньому збільшилася на 25%. Альтернатива - мережеві кондитерські, де до свят уже знижки до 25%, але тільки на дорогі солодощі - від 100 грн і вище коробку.

Нагадаємо, що раніше ми писали, які подарунки на 8 березня краще не дарувати.

Раніше ми писали, що В'ятрович пояснив, як зміниться "жіночий день".