Експерти радять уважно читати етикетки і перевіряти всі покупки
В останні місяці якість продукції, яка представлена на полицях українських супермаркетів і ринків, істотно знизилася, а маркетологи навчилися віртуозно обманювати покупців. Експерти кажуть, що від 15% до 30% - це фальсифікат, у який додають небезпечні інгредієнти. Глава Держспоживслужби Києва Олег Рубан в своєму коментарі для видання OBOZREVATEL назвав топ-3 продукти, які найчастіше підробляють.
Він зазначив, що найчастіше підробляють масло, тверді сири, ковбасні вироби та алкоголь. В масло та сири додають пальмову олію, яка за даними досліджень, збільшує ризик розвитку онкології і його категорично не можна вживати дітям. В ковбасні вироби додають целюлозу. А ось на упаковках найчастіше цього не вказують.
Також Рубан зазначив, що є проблеми з м'ясом, яке спеціально вимочують у розчині, щоб воно набуло красивий червоний колір.
"Якщо ви купуєте якусь буженину, карбонат, балик гарного кольору і великого обсягу, то він точно наколотий. Тільки ви розріжете його, а він виявиться занадто вологим. Це означає, що його напхали спеціальним гелем. Його буквально наколюють ін'єкціями, а потім масажують в центрифузі. В результаті шматок м'яса збільшується в об'ємі в три рази", - анонімно розповів виданню один з колишніх працівників м'ясокомбінату.
В сметану для густоти стали додавати крохмаль, а третина молочної продукції в Україні – фальсифікат. Цим обурюються навіть в Асоціації виробників молока, так як добросовісні виробники втрачають ринок збуту через дешевы підробки.
Директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко розповів, що майже 80% гранатового соку в Україні – це підробка.
"Точно можу сказати, що 80% гранатового соку - це підробка. Тому гранат як такий дуже дорогий, і сік з нього виходить дуже дорогим. В інших соках, наприклад, першого віджиму, на 90% використовують яблучний концентрат ", - розповів Дорошенко.
Він зазначив, що є й інші продукти, які вміло підробляють. Наприклад, в упаковки дорогої кави насипають більш дешеві сорти. А в стікерах з кавою – взагалі невідомо що.
Відрізнити фальсифікат від якісного продукту багато українців вже не в змозі – вважає голова союзу споживачів України Максим Несмеянов.
"Люди звикли вживати неякісний алкоголь. Ми якось провели експеримент і дали нашим операторам продегустувати справжній коньяк і підроблений. Так от, їм підробка сподобалася, а справжній коньяк - ні! Люди п'ють коньяк по 100 гривень за літр і не замислюються, що такого просто не може бути ", - пояснив експерт.
Він зазначив, що чим далі від Києва – тим більша ймовірність зустріти в магазинах підробку. Щоб не помилитися, покупцям варто звернути увагу на нюанси в етикетках і збовтати саму пляшку.
"У підробленому продукті можна розрізнити осад, які ворсинки. А через пару тижнів напій у пляшці може стати каламутним. На заводській пляшці ковпачок не буде прокручуватися навколо своєї осі. Часто на етикетці букви надруковані нечітко. Якщо опустити в підробку синій лакмусовий папірець, то він стане червоним. Отже, туди додали кислоту для міцності. Ще пляшку до відкриття треба збовтати - якщо там багато води, то бульбашки будуть великими. А якщо це справжня горілка, то буде змійка з дрібних бульбашок ", - розповів один з продавців алкогольного магазину.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, які продукти в Україні можуть різко підскочити в ціні найближчим часом.
А також розповідали про те, що експерти дали свій прогноз на вартість молочних продуктів в 2019 році.