ua en ru

"Сувенір з Одеси": у серіалі знялася актриса з пропагандистського фільму

"Сувенір з Одеси": у серіалі знялася актриса з пропагандистського фільму Фото: Ольга Виниченко (instagram.com-vinichenkoolga)

Телеканал-виробник серіалу "Сувенір з Одеси" прокоментував ситуацію

У новому серіалі виробництва українського телеканалу "1+1" одну із головних ролей зіграла акторка Ольга Виниченко, яка раніше виконувала роль у пропагандистському фільмі НТВ. Про це розповіли на сторінці "Контракт до кінця особливого періоду" у соцмережі Facebook.

Користувачі мережі почали звертатися до СБУ та Нацради з питань телебачення та радіомовлення з вимогою звернути увагу на ситуацію.

Пропагандистський фільм "Військовий кореспондент" з'явився на НТВ у 2014 році. У ньому йдеться про американського журналіста, який приїхав в Україну "розібратися в ситуації".

"Журналіст знімає сюжет про 400 спалених людей у ​​Одесі, потрапляє за це в таємне ув'язнення СБУ, потім їде в табір біженців у Ростовській області, який бомблять українські війська (тому що табори біженців на території РФ – пріоритетна ціль), потом по черзі познайомиться з сепаратистами (чудові хлопці, які вимушені обороняти свій будинок), українською армією (збіговисько трусів, дезертирів, істериків, фашистів, вбивць і карателів), спостерігає за систематичним безпричинним розстрілом мирного населення, фосфорними бомбардуваннями і так далі", - відзначили в мережі.

"Сувенір з Одеси": у серіалі знялася актриса з пропагандистського фільму

Фото: Виниченко у фільмі НТВ (facebook.com/chomunevato)

За сюжетом журналіст знайомиться з дівчиною, яка є переконаною націоналісткою, проте до кінця фільму під впливом кохання та "доказів" вона розуміє, що сильно помилилася в Україні. Роль цієї дівчини і зіграла Ольга Виниченко.

Відзначається, що фільм знімався в травні 2014 року в анексованому Росією Криму.

"Сувенір з Одеси": у серіалі знялася актриса з пропагандистського фільму"Сувенір з Одеси": у серіалі знялася актриса з пропагандистського фільму"Сувенір з Одеси": у серіалі знялася актриса з пропагандистського фільму

Скріншот поста (facebook.com/chomunevato)

"Сувенір з Одеси": у серіалі знялася актриса з пропагандистського фільму"Сувенір з Одеси": у серіалі знялася актриса з пропагандистського фільму

Скріншот коментарів (facebook.com/chomunevato)

"Детектор медіа" попросив телеканал "1+1" прокоментувати ситуацію.

"В прес-службі повідомили, що перевірка українських акторів перед початком зйомок не передбачена законом, тож про участь Ольги Виниченко в російському проекті "Военный корреспондент" творцям серіалу "Сувенір з Одеси" не було відомо", - відзначили у виданні.

"У серіалі "Сувенір з Одеси" знялося понад 80 українських акторів, - відзначили у прес-службі "1+1".

"На роль головної героїні Лізи претендувало понад 30 осіб, і українка Ольга Виниченко виявилася найбільш переконливою кандидатурою на цю роль. Для нас стала неочікуваною її участь в російському проекті, оскільки законодавство не передбачає обов’язкову перевірку українських акторів перед участю в зйомках. У той же час актриса не порушувала українських законів і не скоювала протиправних дій, тому пильна увага активістів до участі Ольги Виниченко в "Сувенірі з Одеси" нам, скоріше, нагадує полювання на відьом.

До того ж, Ольга Виниченко, приймаючи рішення чотири роки тому про участь в російському фільмі, на той момент не усвідомлювала, що опинилась втягнутою в політичні маніпуляції, і зараз шкодує про роль в цьому проекті", - відзначили у прес-службі телеканалу.

До речі, російському реперу, який виступав у Криму, дозволили приїхати з концертом в Україну.

Хайп таксі # 3 Ваше ставлення до українських артистів, що працюють в Росії (відео: STYLER.rbc.ua)