В Україну з Європи прийшов інноваційний спосіб крадіжки грошей з банкоматів

STYLERLIFE        25.09.2016 - 14:40
Фото: Банкомат в Києві (mirkvartir.ua)
Фото: Банкомат в Києві (mirkvartir.ua)

Найчастіше кібератаки на банкомати і термінали здійснюють в мережевих магазинах

В Україну з Європи прийшов інноваційний спосіб крадіжки грошей з банкоматів і терміналів – пристрої заражають вірусами-шпигунами. За словами заступника начальника департаменту кіберполіції Національної поліції Віталія Чубаевского в інтерв'ю UBR, найчастіше в якості об'єктів для атаки зловмисники використовують АТМ і POS-термінали великих мережевих магазинів.

Їх заражають шкідливим програмним забезпеченням для автоматичного запису технічної інформації та ПІН-кодів банківських карток клієнтів фінустанов, які скористалися послугами терміналу.

Однак найчастіше шахраї в Україні встановлюють на банкоматах скіммінгові пристрої або ж знімають кошти з раніше підроблених банківських карток.

Покарання за подібні правопорушення складається у штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних податком мінімальних доходів громадян, або ж позбавлення волі на строк до трьох років. У разі, якщо шахрайські дії вчиняються повторно або за попередньою змовою групою осіб, винні можуть позбутися волі на строк від двох до п'яти років.

Як повідомлялося, днями в Житомирській області злодії підірвали банкомат, намагаючись заволодіти грошима.

Теги: банкомат
On Top