ua en ru

Спритні аферисти винайшли нову схему обману українців

Спритні аферисти винайшли нову схему обману українців Ілюстративне фото (pixabay)

Жертвами найчастіше стають люди, які продають дорогі речі

Шахрайство досить поширене у повсякденному житті, а особливо - в соціальних мережах. Жертвами аферистів стають люди, які продають хороші речі за відповідну ціну. Про нову схему обману розповіли журналісти видання "Сьогодні".

Киянка Юлія Ганжа потрапила у неприємну історію, коли намагалася продати мобільний телефон за 6000 гривень. Покупець знайшовся швидко і нічого не віщувало біди, проте в день покупки він прислав кур'єра, пославшись на термінові справи.

"Після того, як приїхав кур'єр, подзвонив чоловік, сказав, що відправив гроші і зараз має прийти SMS. Я подивилася, повідомлення прийшло, віддала телефон кур'єру, а коли перевіряла онлайн-банк, то на рахунку не було грошей", - розповідає Юлія.

Пізніше дівчина зрозуміла, що повідомлення про зарахування коштів на карту прийшло не з банківського, а звичайного номера. Таке ж повідомлення надійшло і Олександру Гончару, який продавав свій планшет за 11 000 гривень. Однак той не розгубився і відразу зрозумів, що це афера.

"Я підходжу до водія, якого прислали і питаю, чи він розуміє, що відбувається. Він каже, що звичайний водій таксі. Запитав його, чи допоможе він зловити шахрая. Він каже: Добре, зловимо", - розповідає Олександр.

Чоловік вирішив поїхати з водієм, а по дорозі викликав патрульних. Правоохоронці затримали псевдопокупателя, який хотів обдурити Олександра, і забрали його у відділення.

Проте поліція зазначає: немає злочину - немає покарання. Тому в таких ситуаціях краще відразу перевіряти повідомлення про зарахування коштів. До речі, за підрахунками міжбанківської асоціації, тільки за минулий рік карткові шахраї обдурили українців на 250 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що нещодавно відомий український репер та продюсер Потап став жертвою аферистів.

Також ми писали, як митні брокери розводять українців.

А також повідомляли, що рівненський псевдоработник сервісного центру виманив у пенсіонерок понад 11 тисяч гривень.