Власника будівлі колишнього Центрального гастроному на Хрещатику зобов'язали відновити пам’ятку

Власника будівлі колишнього Центрального гастроному на Хрещатику зобов'язали відновити пам’ятку
Фото: Пожежа (facebook.com/Nostromoperro)

У КМДА власника будівлі, яка є пам’яткою архітектури, звинувачують у пожежі

Власник будівлі колишнього Центрального гастроному на Хрещатику, 40/1, де у середу, 20 червня, сталася пожежа, має відновити пам’ятку. Об’єкт занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка історії, архітектури та містобудування місцевого значення – "Готель "Кане". Про це під час брифінгу заявив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

Він додав, що міський голова Віталій Кличко вважає, що пам’ятки архітектури – це культурна спадщина міста і киян, яка повинна бути збережена.

Власника будівлі колишнього Центрального гастроному на Хрещатику зобов'язали відновити пам’ятку

Фото: Будівля після пожежі (kievcity.gov.ua)

"За попередніми висновками, причина пожежі – халатність будівельників, які вели роботи на даху будівлі. Тому я звертаюся до Управління з надзвичайних ситуацій із проханням перевірити всі подібні об’єкти міста на дотримання пожежних норм. Також я дав доручення профільним департаментам провести перевірку дозвільних документів щодо цього об’єкта. Ще раз нагадаю, що будівля є пам’яткою архітектури, і всі роботи жорстко регламентовані законом", – сказав Геннадій Пліс.

Він нагадав, що власником будівлі (ТОВ "АБ Інвестиції та розвиток") ще у 2007 році укладено з Головним управлінням охорони культурної спадщини КМДА охоронний договір на нежилий будинок-пам’ятку загальною площею 3507,5 кв. м.

Заступник голови КМДА з питань містобудування Олександр Спасибко запевнив, що адміністрація Києва не дозволить зводити будівлі, які порушують цілісність ансамблю Хрещатика.

"Будь-які зміни в історичному центрі можуть проводитися лише за згоди громади та експертів Містобудівної ради. Ми однозначно підтримуємо добросовісних забудовників, які реставрують пам’ятки архітектури та справно сплачують податки, однак наше завдання – це зберігати пам’ятки історії, архітектури та містобудування, які є надбаннями усієї київської громади", – додав Олександр Спасибко.

Міська влада, за словами Спасибко, звертається до Державної архітектурно-будівельної інспекції України з проханням перевірки законності видачі містобудівних умов і обмежень щодо цього об’єкту.

Відео: Власник будівлі колишнього Центрального гастроному на Хрещатику має відновити пам’ятку (YouTube/Київська міська державна адміністрація)

Раніше повідомлялося, що колишній центральний гастроном охопив вогонь.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся