ru ua

Другий випадок в історії: в Австралії народилися унікальні близнюки

Другий випадок в історії: в Австралії народилися унікальні близнюки В Австралії народилися унікальні напівідентичні близнюки (фото: pixabay.com)

Перший випадок народження таких близнюків зафіксовано в США у 2007 році

В Австралії народилися унікальні напівідентичні близнюки, вони мають 100% ДНК від матері і по 50% ДНК від батька. Цей випадок став другим в сучасній історії, повідомляє The New England Journal of Medicine.

Хлопчик і дівчинка, які народилися чотири роки тому, ідентичні близнюки тільки з боку матері. Але лише частина ДНК батька у них загальна.

Відкриття було зроблено професором Ніколасом Фіском у 2014 році під час ультразвукового дослідження.

Спочатку все вказувало на те, що це ідентичні близнюки - одна плацента і характерне розташування плодових пузирів. Проте надалі з'ясувалося, що близнюки різностатеві, що неможливо серед ідентичних близнюків.

Такий тип близнюків є унікальним, оскільки зазвичай такі ембріони не виживають. Це відбувається, коли одну яйцеклітину запліднює відразу два сперматозоїда ще до того, як вона розділилася.

Другий випадок в історії: в Австралії народилися унікальні близнюки

В Австралії народилися унікальні напівідентичні близнюки (фото: ru.tsn.ua)

Ембріон на початку розвитку має три набора хромосом - одну від матері і два - від батька, так званий триплоїд, На думку вчених, це несумісне з життям і такі ембріони зазвичай гинуть на ранніх етапах розвитку.

Вперше народження напівідентичних близнюків зафіксували у 2007 році в США.

До речі, професор Фіск і його колеги досліджували генетичні дані майже тисячі неідентичних близнюків - і не виявили жодного такого випадку.

До речі, раніше ми повідомляли, що в Ємені на світ з'явилися рідкісні сіамські близнюки-дицефали. У них один тулуб і дві голови.

Також ми писали про те, що українці розкритикували матір-героїню, яка народила 14-ту дитину.