ua en ru

Журналіст дав тривожний прогноз про долю анексованого півострова

Журналіст дав тривожний прогноз про долю анексованого півострова Фото: Анексовний Крим (Колаж РБК-України)

Крим став "островом" вперше у своїй історії, вважає Портников

Анексія Криму Росією призвела до перетворення півострова на острів, відрізаний від ресурсів материкової України. Про це у своїй колонці для "Радіо Свобода" пише журналіст Віталій Портников.

"Росія з точки зору розвитку Криму сама поклала себе на прокрустове ложе створених анексією проблем. Вода з України більше не надходить, а це означає, що сільське господарство Криму, яке набуло сучасного вигляду тільки після передачі півострова від РРФСР, УРСР, фактично наказало довго жити. Санкційні режими України та країн Заходу практично позбавили Крим міжнародного авіаційного сполучення, круїзів, залізниці, автомобільних шляхів з материка, і при цьому влада Росії продовжує говорити про успіхи в туристичній галузі. Все, що Крим отримував природним шляхом через материк, зараз намагаються забезпечити за допомогою різноманітних мостів через море", - констатує оглядач.

Портников зазначає, що анексія змінила не тільки кордони, але і природний зв'язок півострова з материком.

"Крим став "островом" вперше у своїй історії, тому що ніколи раніше Перекоп не був для нього ні державним, ні географічним, ні інфраструктурним кордоном", - говорить він.

За словами журналіста, для російського керівництва важливо не освоєння, а утримання території, як у випадку з перетвореними на руїни Абхазією або Південною Осетією.

"На такі ж руїни "визволителі" поступово перетворять і Крим. А Володимир Путін буде, як і раніше, спокійно їздити на півострів – відкривати обеліски і відвідувати концерти. В Абхазію ж він їздить", - зазначив Портніков.

До речі, Портников розповів, чому створення "Малоросії" - це сигнал до повернення Криму.