ua en ru

10 причин побувати у "Парку корупції"

10 причин побувати у "Парку корупції" "Парк корупції" (фото: прес-служба)

1 червня в київському Ботанічному саду імені Гришка відкриється "Парк корупції"

Що спільного у корупції і ящірки? Що сниться корупціонеру? Як працюють спецпризначенці НАБУ? Як виглядає статуетка вартістю понад 30 тис. євро?

Отримати відповіді на ці та інші запитання можна буде в “Парку корупції”, який відкривається 1 червня у Києві. Проект втілює Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні.

"ЄС залишається відданою підтримці боротьби з корупцією в Україні, в першу чергу, шляхом створення нових спеціалізованих інститутів. Наступним важливим кроком України буде створення Антикорупційного суду. Разом із тим Антикорупційна ініціатива ЄС реалізує широкомасштабну інформаційну кампанію, частиною якої є цей "Парк корупції", - прокоментував Глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

10 причин побувати у "Парку корупції"

"Парк корупції" (фото: прес-служба)

“Для того щоб Україна усвідомила свою амбіцію стати стійкою європейською демократією, яка належно функціонує і процвітає, вона має ефективно вирішувати проблеми корупції, що проникають скрізь. Данія з гордістю допомагає у цьому, в тому числі завдяки нашій підтримці Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI). Народ України відіграє дуже важливу роль, і я переконаний, що "Парк корупції" може допомогти у підвищенні обізнаності і в мобілізації більш широкої підтримки у боротьбі з корупцією", - розповів посол Данії в Україні Рубен Медсен.

Під час роботи "Парку корупції" в Ботанічному саду імені Гришка можна буде:

Подивитися на 9 надувних куполів загальною площею більше 700 квадратних метрів

Побачити 100-метровий золотий батон, срібну “Кімнату корупціонера”, побувати у куполі “Боротьба” висотою як триповерховий будинок, де розповідається про те, як борються з корупцією в Україні і світі, погуляти у напівпрозорій сфері “Країна, яку ми намріяли”.

Зверху “Парк корупції” нагадує ящірку, яка у випадку втрати хвоста відрощує новий - аналогія більше ніж прозора. А зблизька куполи схожі на великі мильні бульбашки - символи порожніх обіцянок, які завжди супроводжують корупцію.

Дізнатися історію корупції

Корупція – одне з найдавніших явищ на світі. У “Парку корупції” ви зможете дізнатись, як із нею боролися у давньому Шумері, як карали корупціонерів у Вавилоні і Єгипті, як корупція знищила Османську імперію і довела до банкрутства тисячі людей під час будування Панамського каналу. Ви зможете побачити справжні монети Римської імперії і зімбабвійські трильйони – символи однієї з найбільших інфляцій в історії людства.

Виявитися у віртуальній кімнаті і провести обшук

Окремий купол присвячений роботі детективів НАБУ. Тут ви одягнете шолом віртуальної реальності, візьмете в руки джойстики і опинитеся у кімнаті, де треба провести обшук. Вам необхідно буде знайти речові докази корупції і заарештувати підозрюваного. Віртуальна кімната розроблена українською компанією Lookinar за технічної підтримки VR HUB.

10 причин побувати у "Парку корупції"

"Парк корупції" (фото: прес-служба)

Побачити вилучені спеціальними антикорупційними органами артефакти

Автівка, яка існує в єдиному екземплярі, танковий двигун, статуетка пташки вартістю понад 30 тис. євро – у залі “Боротьба” ви дізнаєтесь, як предмети розкоші, які ще вчора належали корупціонерам, можуть почати працювати на державу.

Побувати в інтерактивних куполах "Кімната корупціонера" і "Страшний сон корупціонера"

Усі предмети в них інтерактивні, і кожен розповідає свою історію: від рушниці, яка стріляє, і комина, де горить вогонь, до картини Айвазовського і книги “чорної бухгалтерії”, інформація в якій проявляється, якщо прикласти до неї руку.

Дізнатися, як працюють антикорупційні органи

У залі “Секретна сила” ви побачите повне обмундирування спецпризначенців НАБУ: від 16-кілограмового бронежилета до 40-кілограмового щита, а також спеціальні засоби, які використовують, щоб стежити за корупціонерами. Також ви зможете пройти тест, щоб дізнатися, чи підходите ви для роботи в НАБУ, і спробувати керувати високошвидкісною поворотною камерою Hikvision, яка витримує температуру від -40 до +65 градусів, вміє розпізнавати об’єкти і може зняти їх на відстані до 200 м.

10 причин побувати у "Парку корупції"

"Парк корупції" (фото: прес-служба)

Побувати в секретній лабораторії і на базі спецназу

Завдяки VR-зйомці ви зможете побувати там, куди пересічній людині вхід суворо заборонений. У VR-окулярах ви перенесетеся до лабораторії, де фахівці НАБУ можуть вилучити будь-яку інформацію з телефону, навіть якщо її видалили, а сам телефон розбили. Побачите, як працюють детективи і тренуються спецпризначенці.

Дізнатися найяскравіші приклади боротьби з корупцією в світі

Румунія, Сінгапур, Польща, Грузія, Гонконг - нам є в кого повчитися! Тут же, у куполі “Боротьба”, можна буде побачити значки головних антикорупційних органів світу. Центральне місце в цій залі відведено Україні і тому, як і хто бореться з топ-корупцією у нас. Ви дізнаєтеся, що таке НАБУ, САП і АРМА, чому так важливо створити Антикорупційний суд і що можете зробити ви для боротьби з корупцією. Крім того, ви зможете пройти тест і спробувати відгадати, скільки грошей вилучили у корупціонера, дізнатися про креативні способи боротьби з корупцією – від коміксу до платформихабарів.

Перемогти корупціонера

Посередині “Парку” встановлено пам’ятник корупціонеру. Шестиметрова пневмоконструкція височіє над куполами, але тільки доти, доки 8 людей не об’єднаються, щоб “повалити” пам’ятник. Щойно вони разом візьмуться за розкидані по парку кнопки, корупціонер “упаде”.

Уявити Україну без корупції

У куполі “Країна, яку ми намріяли” ви зможете не лише побачити 40-метровий малюнок відомої художниці Олександри Жумайлової про те, якою може бути Україна, а й записати своє бачення нової країни. Записи гостей “Парку” будуть оновлюватися щотижня, тож приходьте сюди знову – щоб почути, як звучить ваша мрія.

Проект буде працювати три тижні. Вхід в парк безкоштовний. Щоб у нього
потрапити, потрібно купити квиток у Національний ботанічний сад імені М.Н. Гришка вартістю 50 грн. Всі кошти, виручені за квитки, будуть спрямовані на розвиток ботанічного саду.

10 причин побувати у "Парку корупції"

"Парк корупції" (фото: прес-служба)

Більше дізнатися про "Парку корупції" та стежити за новинами можна, підписавшись на сторінку цього проекту в Facebook.

Нагадаємо, що "Парк корупції" повинен розвіяти песимізм і показати успіхи України в боротьбі з топ-корупцією.