GogolFest 2017 "Ковчег": Як проходитиме ювілейний фестиваль

GogolFest 2017 "Ковчег": Як проходитиме ювілейний фестиваль
Фото: GogolFest ArkSquat (РБК-Україна)

Київ на десять днів поринути в атмосферу GogolFest

З 7 по 17 вересня в Києві пройде ювілейний GogolFest 2017 "Ковчег". 22 серпня в приміщенні колишньої копіювальної фабрики (Васильківська, 1) відбувся перший прес-тур самого амбітного проекту GogolFest 2017 і Влада Троїцького: GogolFest ArkSquat. GogolFest ArkSquat, по суті своїй, - це масшатабный перформанс, коли безліч творців створюють безліч арт-об'єктів, а потім ці артефакти синтезуються в абсолютно новий самостійний арт-об'єкт. Це перший проект і експеримент такого роду і масштабу не тільки в Україні але і в світі. Проект повністю відповідає концепції ювілейного GogolFest 2017 "Ковчег" як місця збору близьких по духу людей, що знайшли один одного в хаотичному недетерминированном світі. Таким чином, GogolFest ArkSquat став арт-відображенням цієї ідеї в реальності.

GogolFest 2017 "Ковчег": Як проходитиме ювілейний фестиваль

Фото: GogolFest ArkSquat - одна з локацій фестивалю (РБК-Україна)

Спікерами виступили Влад Троїцький, президент ГО ГОГОЛЬFEST, Максим Демський, куратор GogolFest ArkSquat, Андрій Палатний, куратор театральної програми і Флора Боровик, куратор перформативній програми.

GogolFest 2017 "Ковчег": Як проходитиме ювілейний фестиваль

Фото: GogolFest не проходить без портретів Миколи Васильовича (РБК-Україна)

Влад Троїцький звернув увагу, що Театр на Подолі, третя локація ГОГОЛЬFEST, досі не введена в експлуатацію, є найсучаснішою і найдосконалішою театральній майданчиком в Україні, найбільш пристосованою до міжнародних великим творчим проектам І ніяких альтернатив, на даний момент, в Україні їй немає. На даний момент ця проблема є однією з найбільших для проведення фестивалю.

GogolFest 2017 "Ковчег": Як проходитиме ювілейний фестиваль

Фото: GogolFest ArkSquat (РБК-Україна)

Максим Демський розповів, що GogolFest ArkSquat працює весь серпень 18 вересня включно. GogolFest ArkSquat - міжнародний проект. У нього влилися художники з США, Франції, Грузії, Німеччини та Великобританії. Серед них Нік Джексон (Nick Jackson, USA) з проектом "Комікси" і Люсі Ван Дер Ельст (Lucie Van Der Elst, France).

Серед найпомітніших візуальних проектів GogolFest ArkSquat: "Лабораторія" від Ганни Надуда, "Секонд Хенд" від Жанни Кадирової, масштабний арт-простір під патронажем Вікторії Бурлаки, арт-проекти "Безпечний сон", як осмислення феномену відпочинку, і "Злива", заснований на легенді про Всесвітній потоп з книги Буття, від Вальдемара Клюзко.

У рамках однієї з візуал-резиденцій стріт-артисти України об'єдналися, щоб реалізувати задум масштабного мурала - містичної мандали, яка охопить весь фасад будівлі GogolFest ArkSquat. Проект називається F. A. T. - Free Art Territory. Над його втіленням працюють художники об'єднання Artheaven - Space Иmagination Максим Зайцев, Роман Полієнко, Ілля Кудіненко. Координатор - Укр Калмиков.

altaltaltaltaltaltaltaltalt
 

Фото: GogolFest ArkSquat (РБК-Україна)

У перформативній програмі, широко представленої в GogolFest ArkSquat, вже зараз проходить резиденція літературно-пластичного проекту Флори Боровик, куратора програми, і Твойи Юлич, поетеси, переселенки з Донецька, під назвою "Поїдає цукерки". Це перформанс про пошук справжніх облич одне одного, про те, що ховається під обгорткою. Надалі, на час фестивалю на території GogolFest ArkSquat розгорнеться багатосерійний site-specific перформанс. Перформери будуть інтегруватися в конкретне середовище - простір численних кімнат, коридорів і сходових прольотів будівлі.

За словами Андрія Палатного, театральна програма буде представлена театральній резиденцією від ЄТК (Європейської Театральної Конвенції) і почне свою роботу з 1 вересня. У ній візьмуть участь п'ять європейських театральних режисерів: Пітер Кант (Великобританія), Катаріна Шенк і Шарлен Марков (Німеччина), Автанділ Діасамідзе Ана Цуцкаридзе (Грузія). Резиденти будуть слідувати концепції ювілейного ГОГОЛЬFEST - "Ковчег" і створять з молодими українськими акторами инверсивный спектакль-квест «ark EUROPA», прем'єра якого відбудеться 16-17 вересня в Центрі Довженка.

Кінопрограма (7 -17 вересня) в GogolFest ArkSquat проходить під керівництвом організації СУК ( "Сучасне Українське Кіно"). Заплановані національний конкурс СУК, покази українських і зарубіжних фільмів, майстер-класи та перформанси. Наприклад, Павло Куцуйок, австрійський документаліст, який народився в Молдавії і закінчив майстерню Міхаеля Ханеке, представить на кінопрограми ArkSquat дві свої картини і проведе майстер-клас.

7 вересня в Довженка-центрі відбудеться пре-паті відкриття ГОГОЛЬFEST 2017 року з показом нового проекту Влада Троїцького - лялькового кабаре "ЦеШо?" І прем'єрою вистави "Повелитель мух" за романом Вільяма Голдінга режисера Давида Петросяна.

8 вересня відбудеться перше представлення в новітньому і самому сучасному театрі Києва - Театрі на Подолі. Вистава пройде в рамках ГОГОЛЬFEST 2017

9 вересня заплановано урочисте офіційне відкриття ГОГОЛЬFEST 2017 на ВДНГ з шоу-перфомансом Dreams з участю Dakha Brakha і виставою "А Celebration Service" за Мередіт Монк. У Довженка-центрі в новому просторі театральній платформи "Сцена 6" покажуть виставу "Stop Being Poor" норвезького Proxy theatre. А в Театрі на Подолі пройде концерт "The Art of Brown Soil" від бельгійського Ensemble Nadar.

16 вересня - буде відзначено грандіозним поданням на ВДНГ театрально-циркового перфомансу-кабаре "Terabak de Kyiv" від кабаре Terabak Франція) і Dakh Daughters

17 вересня - закриття ГогольFest виставою "Фантазія" від Вільнюського Малого театру під керівництвом Р. Тумінаса в Театрі на Подолі, а в Довженка-центрі акустичним концертом-перфомансом від Ensemble Ascolta (Німеччина).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся