ua en ru

У Лаврі презентували проект Романа Михайлова про "Страх" людини

У Лаврі презентували проект Романа Михайлова про "Страх" людини Фото: Робота Романа Михайлова (прес-служба)

Автор представив живопис, графіку і відеороботу

У галереї мистецтв "Лавра" відкрилася виставка робіт українського художника Романа Михайлова "СТРАХ". За словами Романа, це проект про страх сучасного суспільства, який неможливо контролювати.

Представляємо вашій увазі фотозвіт з виставки:

У Лаврі презентували проект Романа Михайлова про "Страх" людиниУ Лаврі презентували проект Романа Михайлова про "Страх" людиниУ Лаврі презентували проект Романа Михайлова про "Страх" людиниУ Лаврі презентували проект Романа Михайлова про "Страх" людиниУ Лаврі презентували проект Романа Михайлова про "Страх" людиниУ Лаврі презентували проект Романа Михайлова про "Страх" людиниУ Лаврі презентували проект Романа Михайлова про "Страх" людини

Фото: вистака робіт Романа Михайлова (прес-служба)

"Я створив серію живописних робіт, багаторазово зображуючи оголену фігуру, що біжить на тлі зеленого поля. Пейзаж також нагадує сумні стіни в під'їзді, які зустрічаються як всюди на пострадянському просторі, так і в Нью-Йорку. Обличчя тікає спотворене жахом. Оголеність передає його хворобливу незахищеність. У нападі паніки він тікає від переслідуємого його джмеля. Джміль - символ страху, параної, фобії, нав'язливої думки, яка робить наше життя нестерпної.

В зображенні фігури багато карикатурного. Мені хотілося витримати баланс трагедії та іронії. Стан, що я прагнув передати - це сміх, викликаний відчаєм, граничним станом, в якому перебуває людина. Для мене це особиста історія і результат моїх спостережень за оточуючим мене суспільством", - розповідає автор.

У Лаврі презентували проект Романа Михайлова про "Страх" людиниУ Лаврі презентували проект Романа Михайлова про "Страх" людиниУ Лаврі презентували проект Романа Михайлова про "Страх" людини

Фото: вистака робіт Романа Михайлова (прес-служба)

Куратором проекту виступив відомий арт-критик і медіаменеджер Костянтин Дорошенко. Він акцентував увагу на актуальності теми проекту, адже стан паніки у зв'язку зі змінами, що відбуваються сьогодні у суспільстві, властив багатьом.

"Наші страхи перебільшують існуючі в реальності загрози. Спроба сховатися від майбутнього, небажання змінюватися, боязнь травми підштовхує людей шукати підтримки в віджилих традиціях, приводити до влади популістів, які пропонують прості відповіді і схеми, результатом яких може стати обмеження особистих прав і свобод", - коментує проект Костянтин Дорошенко.

Виставка відбулася за підтримки Тетяни Миронової, директора муніципальної галереї мистецтв "Лавра" і засновника арт-простору Face foundation.

Вона вважає, що роботи Роману - завжди гостросоціальні і змушують глядача відчути широку гаму суперечливих емоцій, але тільки не байдужість: "У проекті "Страх" він порушив актуальну тему людських фобій. Автор пропонує глядачеві задуматися, чого ми боїмося, що робить наше життя нестерпним, і чому ми тікаємо від своїх страхів. Адже, по суті, тільки від нас залежить - піддатися їм або зробити мужній крок назустріч. Впевнена, що цей проект стане етапним як для творчості художника, так і для галереї".

Виставка триватиме до 19 листопада

Вхід вільний