Міст між минулим і майбутнім: відома українська художниця презентувала незвичайну акцію

Міст між минулим і майбутнім: відома українська художниця презентувала незвичайну акцію
Фото: роботи Зінаїди Лихачової (прес-служба)

З 25 листопада по 2 грудня в галереї мистецтв "Лавра" проходить художня акція художниці Зінаїди Ліхачової

Вперше в одному просторі Зінаїда Ліхачова представила свої знакові роботи, створені за період останніх семи років, об'єднані в єдину експозицію ключовими темами досліджень української народної культури.

Мистецька акція презентувала інсталяції, об'єкти, аксесуари, текстиль та інші роботи, виконані в різних медіа. В окремому залі зібрані відео, створені Зінаїдою, зокрема з проектів "Mute", "Трансформація", "Чорне намисто", "Осінь така мила" та інші.

Під час мистецької акції художниця запропонувала відвідувачам виставки забрати з галереї будь-який предмет мистецтва, залишивши на його місці письмове повідомлення художниці, яке в свою чергу стане частиною експозиції.

Міст між минулим і майбутнім: відома українська художниця презентувала незвичайну акцію

Фото: роботи Зінаїди Лихачової (прес-служба)

Практика безоплатної роздачі Зінаїдою своїх робіт зачіпає питання, що відносяться до процесу створення і результатів творчості, а також переглядає саму ідею необхідності музеєфікації.

Своєю акцією художниця підкреслює, що мистецтво, будучи одним з ефективних засобів безпосередньої комунікації з глядачем, сьогодні має бути більш відкритим та соціально спрямованим.

Міст між минулим і майбутнім: відома українська художниця презентувала незвичайну акціюМіст між минулим і майбутнім: відома українська художниця презентувала незвичайну акціюМіст між минулим і майбутнім: відома українська художниця презентувала незвичайну акцію
 

Фото: роботи Зінаїди Лихачової (прес-служба)

"Зміни відбуваються у світі, зміни відбуваються в країні, в людях, вони відбуваються постійно, очевидно, що зміни відбуваються і зі мною. Я зрозуміла, що не можу залишатися в рамках напрацьованих художніх практик, тому вирішила зробити цю акцію для того, щоб з легкістю перейти на новий етап творчості. Про цей етап я розповім пізніше з допомогою нових робіт", - розповіла Зінаїда.

Міст між минулим і майбутнім: відома українська художниця презентувала незвичайну акціюМіст між минулим і майбутнім: відома українська художниця презентувала незвичайну акцію
 

Фото: презентація мистецької акції (прес-служба)

Як каже директор галереї "Лавра" Тетяна Миронова, в її практиці подібних мистецьких акцій ніколи не було: "Це щось нове й зовсім цікаве – віддавати гостям предмети мистецтва, щоб оселитися в особистому просторі, в серці кожного з них.

Мене завжди захоплювала традиційна образність, яку використовує Зінаїда для передачі своїх ідей і смислів. Її роботи унікальні тим, що майже всі вони присвячені дослідженню національної культури, української ідентичності. Художниця ніби вибудовує міст між минулим і майбутнім через медіа сучасного мистецтва. Впевнена, що такий формат виставки справить враження на українську публіку".

Міст між минулим і майбутнім: відома українська художниця презентувала незвичайну акцію

Фото: робота Зінаїди Лихачової (прес-служба)

Завершенням акції має стати повне звільнення простору від робіт художниці, які замінять виключно відгуки глядачів, нових володарів робіт, представлені на художніх полотнах.

Нагадаємо, мистецька акція Зінаїди триватиме до 2 грудня в галереї "Лавра" (вул. Лаврська,1, Київ).

Час роботи: з 12 до 19:00.

Вхід вільний.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся