ua ru

ONUKA разом з українськими зірками чуттєво прочитала вірш Стуса

ONUKA разом з українськими зірками чуттєво прочитала вірш Стуса Фото: ONUKA (facebook.com/onuka.official)

Телеканал "Україна" запустив проект в пам'ять про шестидесятника

26 травня в ефірі телеканалу "Україна" стартувала серія міжпрограмних роликів, присвячених врученню Премії імені Василя Стуса. Канал долучається до відродження та розвитку української культури, робить внесок у реалізацію національної ідеї і глибоко шанує пам'ять видатних діячів України, які ціною власного життя відстоювали інтереси країни. Відомі українські співачки Наталія Жижченко (вокалістка групи ONUKA) і Олександра Кольцова, ведучий Олег Панюта продекламують вірш одного з найбільш геніальних і видатних поетів нашої історії, дисидента і шістдесятника Василя Стуса.

20 травня відбулося вручення Премії імені Василя Стуса. Переможцем став поет, прозаїк, перекладач і громадський активіст Сергій Жадан. Премія заснована з 1989 року і надається за особливий внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.

Всі учасники відеороликів у своїй неповторній і індивідуальній манері читають відоме кожному українцеві вірш Василя Стуса - "Терпи, терпи – терпець тебе шліфує..." зі збірки "Палімпсести", яка була видана в 1986 році за кордоном.

Наталія Жижченко чуттєво і пронизливо передала рядки автора, стоячи босоніж у білому вбранні на тлі цегляної стіни. Свою участь у проекті співачка прокоментувала так: "Такі потужні фігури стають своєрідними провідниками між поколіннями. Поважаємо, цінуємо і схиляємося!".

У кожному ролику герої будуть продовжувати текст вірша, створюючи при цьому максимальне відчуття єдиного читця.

"Хоча поезію Василя Стуса вивчали в університеті - це вірш став для мене відкриттям. Коли я його прочитав, то ніби відчув, як нищівної радянській системі протистоїть нескорений, сильний духом українець. Можливо, на той момент поруч не було нікого, хто міг би підтримати Стуса, але сила волі і власне переконання поета "я зможу, я вистою" подарували нам можливість пишатися його стійкістю і насолоджуватися творчістю митця", - ділиться своїми емоціями Олег Панюта, ведучий інформаційно-аналітичної програми "Події тижня".

Концепція роликів повністю розроблена командою телеканалу "Україна" під керівництвом креативного директора Романа Шомы: "Ми поставили за мету створити ролик з оригінальною і нестандартної формою подачі матеріалу. Головною ідеєю було передати життєвий і творчий шлях великого поета за допомогою чотирьох різних персонажів. Це досить амбітне і складне спроба відтворити на екрані багатогранний образ талановитого художника".

Нагадаємо, раніше у Варшаві відкрили сквер імені Василя Стуса.