ru ua

Сковорода, слобожанська музика і корчма: в Ужгороді пройде одноденний фестиваль для всієї родини

Сковорода, слобожанська музика і корчма: в Ужгороді пройде одноденний фестиваль для всієї родини фото: facebook.com/dofa.fund

Провести один день зі своєю сім'єю, познайомитися з творчістю та життям Григорія Сковороди і автентикою Слобожанщини запрошують організатори форуму "СлободаКульт"

19 травня в Ужгороді відбудеться одноденний вуличний фестиваль для всієї родини "СковородаФест", в рамках культурного форуму "СлободаКульт". У програмі фестивалю - інтерактиви, ігри, майстер-класи, дискусії, фільми, виступи пісенних колективів, а також продаж слобожанських сувенірів.

Мандрівний мислитель Григорій Сковорода, що вже став брендом Слобожанщини – "ідеальний філософ" для дорослих і дітей. Його «філософія серця» зосереджена навколо концепту щастя і включає самопізнання, спорідненість, свободу, вдячність.

"Замість тисячі слів про Григорія Савича ми запрошуємо на одноденний вуличний фестиваль для всієї родини, щоб провести цей день так, як міг би сам Сковорода", - пояснюють куратори “СковородаФест”.

До створення фесту долучилися: Харківський літературний музей, Меморіальний музей Григорія Сковороди, Харківський кобзарський цех, фольклорний гурт "Муравський шлях", гурт "Фарби" та інші харківські культурні інституції.

Сковорода, слобожанська музика і корчма: в Ужгороді пройде одноденний фестиваль для всієї родини

Культурний форум “СлободаКульт”, який проходить в Ужгороді з 15 по 29 травня створив широку дитячу програму. “Працюючи з дітьми, ми маємо шанс залити кілька відер цементу в фундамент, який не дасть цій країні роз'їхатися по швах. Нам вкрай потрібна система освіти – від початкової до вищої – у сфері культури і мистецтв, яка навчить критично мислити і закладе основи емоційного інтелекту” - наголошує кураторка дитячої програми Ірина Магдиш.

Одноденний фестиваль для всієї родини “СковородаФест” розпочнеться о 12:30 в Закарпатському музеї народної архітектури і побуту. Детально про програму фестивалю можна почитати за лінком.

Весь день паралельно проходитимуть розважальні та культурно-освітні програми для дітей, батьків та всіх бажаючих.

Сковорода, слобожанська музика і корчма: в Ужгороді пройде одноденний фестиваль для всієї родини

Наприклад, для дітей Харківський Літературний Музей і Меморіальний музей Сковороди підготували інтерактиви з 13:00 до 17:00, які будуть проводитися щогодини. Ігри цікаво і ненав'язливо маленьких відвідувачів познайомлять з філософською спадщиною і життям Григорія Сковороди.

Також в цей час пройдуть майстер-класи з кераміки, писанкарства, витинанки і виготовлення музичних інструментів для всіх бажаючих.

А о 13:00, 15:00 буде можливість вивчити слобожанські народні танці та ігри на майстер-класі від гурту "Муравський шлях".

Протягом дня у відвідувачів буде можливість придбати сувеніри від Меморіального музею Сковороди та відвідати корчму на території Закарпатського музею народної архітектури і побуту, щоб дізнатися чим Закарпаття частувало мандрівного філософа.

Для дорослих відвідувачів "СковородаФест" відбудуться цікаві розмови про літературу, філософію та Слобожанське вбрання.

Наприклад, о 13:00 для батьків та дітей Олена Рибка - поетка, співробітниця харківського видавництва "Віват" проведе розмову "Як відкрити малечі радість читання?".

Світ дитинства – це світ дивовижний, світлий і радісний. Особливо якщо супроводжують його хороші книжки. Як обрати книжку, як поділитися своєю любов'ю до читання і які сюрпризи можуть ховатися на сторінках? Це буде лекція-гра. Афиновий Ведмедик допомагатиме Олені Рибці ділитися радістю читання, а учасники події зможуть створити свої читацькі адвент-календарі, погравшись за правилами календаря мрійників.

О 14:00 дорослі відвідувачі фесту зможуть долучитися до розмови про Григорія Сковороду від Тетяни Пилипчук - кураторки літературно-дискусійної програми форуму "СлободаКульт", співробітниці Харківського ЛітМузею.

О 15:00 Олена Рибка проведе тренінг із тайм-менеджменту "Час життя дорогоцінний" від Меморіального музею Григорія Сковороди.

Галина Лук’янець, дослідниця слобожанського фольклору, керівниця фольклорного гурту "Муравський шлях" о 16:00 розповість про "Слобожанське вбрання в картинках і навпомацки".

Сковорода, слобожанська музика і корчма: в Ужгороді пройде одноденний фестиваль для всієї родини

Хочемо наголосити на події, котра відбудеться о 17:00.

Розмова "Вдягатися для людей або для себе? Диктат вулиці та внутрішня свобода"

Розмовляють Зоя Звиняцьківська, Іванна Скиба-Якубова, Тетяна Пилипчук, Галина Лук’янець, Галина Танай, Тетяна Смріга

Що б не казали нам модні журнали, ми завжди знаємо інші, «справжні» тренди: тренди вулиці. Бо людина влаштована так, що їй важлива думка оточуючих, оте часто згадуване "що скажуть люди". Така "місцева" мода є дуже виразною: на вулицях Харкова та Ужгорода часто можна побачити людей, що суворо дотримуються її настанов. Чи обов’язково робити саме так і чому? Чи можна вдягатися за власним смаком, бажаннями, уподобаннями? Втім, чи є ці варіанти протилежними? Чи, можливо, баланс полягає в тому, щоб уміти поєднувати крайнощі?

Музичні концерти в рамках "СковородаФест" (детальніше у музично-театральній програмі)

13:00 Концерт фольклорного гурту «Муравський шлях»

"Муравський шлях» – фольклорний гурт Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, керівниця – заслужена артистка України Галина Лук'янець. Учасники гурту вивчають та виконують пісенний фольклор Східної України (Слобожанщина та Полтавщина). Крім того, гурт представляє на своїх концертах народні обряди, ігри, традиційну ансамблеву музику («троїсті музики») і танці цього регіону. Назва гурту відсилає до одного з найважливіших стратегічних шляхів 16 – 18 століть, який пролягав із Південної України на північ до кордону з Московською державою. До складу гурту входять викладачі, які вже 25 років займаються дослідницько-виконавчою діяльностю, а також студенти, які співають у гурті і включаються до дослідництва. В репертуарі гурту – понад 50 унікальних ліричних, козацьких і солдатських пісень Лівобережної України, а також більше 100 зразків календарно-обрядового та весільного фольклору, колискових пісень та дитячих ігор, інструментальних награвань та фрагментів народних обрядів.

15:00 Концерт гурту "Фарби"

Гурт "Фарби" вивчає та репрезентує автентичну манеру гуртового співу Харківщини, Сумщини, Полтавщини та Наддніпрянщини. Існує з 2001 року, у складі – студенти кафедри українського естрадного та народного співу Харківської державної академії культури. Керівниця гурту – Галина Бреславець, старша викладачка кафедри естрадного та народного співу Харківської державної академії культури.

"Фарби" є лауреатом міжнародних і всеукраїнських конкурсів та фестивалів традиційної народної культури, серед яких: "Покуть", "Кроковеє коло" (Харків), "Слов'янські зустрічі" (Нікополь), "Берегиня" (Луцьк); мистецьких фестивалів "Сад Шевченка", "Дорога на Схід"; міжнародних конкурсів-фестивалів молодих виконавців – "DanceSongFest", "Арт-Домінанта".

Також в рамках "СковородаФест" з 13:00 до 17:00 відбудуться кінопокази "Назар Стодоля", "Григорій Сковорода", "Земним шляхом – до духовного" на екрані у приміщенні старої школи.

до Речі, з 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента від 19 квітня 2003 року (відео: STYLER.rbc.ua)