Мистецтво проти корупції: В Україні стартує міжнародний фестиваль культурних проектів

В Україні стартує міжнародний фестиваль культурних проектів
Фото: В Україні стартує міжнародний фестиваль культурних проектів (прес-служба фестивалю)

Фестиваль про феномен корупції стартує у Києві і пройде у Харкові, Львові, Кривому Розі, Полтаві, Сєвєродонецьку, Маріуполі, Житомирі, Запоріжжі та Кишиневі

У вересні в 9 містах України та в Кишиневі (Молдова) під егідою Goethe-Institut пройдуть безкоштовні виставки, документальні перформанси та покази фільмів-призерів міжнародних фестивалів в Каннах і Берліні.

Мета проекту - розповісти широкій публіці, як виникла корупція, як з нею борються в світі, які корупційні схеми успадкувала Україна від епохи СРСР і що може зробити кожен українець для їх подолання.

"Україна за рівнем корупції знаходиться поруч із Непалом та Нігерією. Але корупція існує в усіх країнах. У Німеччині теж із нею борються: через економічні, політичні реформи та через культуру. Ми запускаємо проект, який розказує про складне явище корупції доступною усім мовою мистецтва. Роботи Олександра Бурлаки, Дани Косміної і німецького фотографа Леона Кахане викличуть посмішку та підштовхнуть до переосмислення, у сатиричній виставі «Ресторан «Україна» Дмитра Левицького деякі глядачі впізнають себе, а відео румунського режисера Геннадія Попеску нікого не залишить байдужим", - каже асистент відділу спеціальних культурних програм Goethe-Institut в Україні, організатор фестивалю Ілона Демченко

Головні події фестивалю:

Виставка "Сірий куб"

Відкриття 8 вересня о 19:00

Центр візуальної культури, ул. Глибочицька, 44

Відвідувачі побачать відеоколаж з радянських та українських архівних фільмів 90-х про феномен блату, фотографії Олександра Бурлаки про перші години роботи відкритого для відвідувачів Межигір'я і встановлення золотого унітазу на місці пам'ятника Леніна, відео німецького режисера Леона Кахане про глобальні корупційних зв'язках "Земля майбутнього".

"Архітектуру виставки ми створили таким чином, щоб відвідувач відчув, яке місце займає людина в глобальному явище корупції", - говорить куратор Катерина Міщенко.

Документальні перформанси "Внутрішні переконання" Павла Юрова
і "Ресторан "Україна" Дмитра Левицького

22 вересня о 19:00

Мала опера, вул. Дегтярівська, 5

Режисер Павло Юров, володар найпрестижнішої театральної премії України "Київська пектораль" представить документальний спектакль на основі реальних корупційних справ. Під час перформансу драматурга Дмитра Левицького аудиторія разом з автором у форматі розважального шоу досліджує явище корупції.

В Україні стартує міжнародний фестиваль культурних проектів

Фото: Дмитро Левицький (прес-служба фестивалю)

Кінофестиваль "Кіно проти корупції"

14.09 - 21.10: Київ, Кривий Ріг, Полтава, Сєверодонецьк, Житомир, Запоріжжя, Кишинів (Молдова).

Arthouse Traffic влаштовує показ 6 найкращих європейських фільмів про природу корупції, серед яких стрічка "Дивовижний" італійського режисера Паоло Соррентіно (відомого за фільмами "Велика краса", "Молодість", за серіалом "Молодий Папа") і румунська картина "Поза дитини", відзначена "Золотим ведмедем".

Протягом місяця фільми будуть доступні для некомерційних показів в громадських бібліотеках, кіноклубах, школах і університетах. Для організації показів потрібно лише подати заявку на сайті.

Раніше Styler писав про те, що Київ на десять днів поринути в атмосферу GogolFest.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся