ua en ru

Стали відомі подробиці фільму "Іній" з Ванессою Параді

Стали відомі подробиці фільму "Іній" з Ванессою Параді Фото: Ванесса Параді

Відома актриса зіграє роль військового журналіста

Французька актриса Ванесса Параді зіграє в драмі "Іній" Шарунаса Бартаса про війну на Донбасі. Фільм створюють у копродукції з Україною.

Про це повідомило видання Variety. Міжнародною дистрибуцією фільму буде займатися французька компанія Luxbox, передає ukrkino.com.ua.

"Іній" виготовляється спільно Францією, Литвою, Україною і Польщею. У роботі над фільмом беруть участь компанії KinoElektron (Франція), Studija Kinema (Литва), "Інсайт Медіа" і "Татофильм" (Україна) та Donten & Lacroix (Польща). Українськими продюсерами фільму стали Володимир Філіппов та Олена Єршова.

За сюжетом молодому хлопцю з Литви Рокасу випадає несподівана можливість побувати в Україні та побачити реальну окупацію та війну. Він відправляється на місце подій разом з гуманітарним конвоєм. Там доля зводить його з двома військовими журналістами, одного з яких грає відома Ванесса Параді.

"Тріо буде змушене подолати свої психологічні межі та побудувати міцні відносини. Вони не згодні ні з чим, крім свого бажання бути там, де вони є, кожен зі своїх причин", – цитує синопсис Variety.

Однак фільм не позбавили і романтичної лінії сюжету, - Рокас під час цих подій знайде своє кохання.

Головного героя "Інею" Рокаса грає молодий театральний актор Мантас Янчаускас. Також у фільмі знімається польський актор Анджей Хира, відомий за головною роллю в "Катинь" Анджея Вайди. Автор сценарію і режисер фільму – Шарунас Бартас.

Зйомки кінопродукції почалися в грудні 2016 року. Близько двох тижнів зйомки відбувалися на кордоні з анексованим Кримом.

"Іній" – це "амбітне засніжене роуд-муві, що рухається крізь Литву, Польщу і Україну до зони бойових дій", - зазначила французький продюсер стрічки Janja Kralj з кінокомпанії KinoElektron і назвала фільм "унікальною подорожжю в українське сьогодення".

В кінці грудня французьке видання Libération назвало "Іній" однією з двадцяти стрічок, заради яких в 2017 році слід продовжувати ходити в кіно (поряд з новими фільмами Мартіна Скорсезе, Філіпа Гарреля, Лава Діаза та інших майстрів світового кінематографа).

У жовтні 2016 року Держкіно уклало контракт про надання державної підтримки фільму "Іній" у розмірі 11 млн 480 тис. грн. Угоду підписали з продюсерським центром "Інсайт Медіа". Раніше проект отримав підтримку Міністерства культури Литви та Литовського фільмового центру на суму 644 тис. євро. Загальна вартість фільму – 39 млн 900 тис. грн.

Раніше повідомлялося, навіщо до Києва приїжджала Ванесса Параді.