ua en ru

У космос запустили європейську ракету-носій з українським двигуном (відео)

У космос запустили європейську ракету-носій з українським двигуном (відео) Фото: Запуск ракети (nkau.gov.ua)

З'явилося відео запуску ракети Vega

У Французькій Гвіані з космодрому Куру 8 листопада 2017 року близько 03:40 відбувся успішний запуск європейської ракети-носія легкого класу Vega з українським двигуном. Про це повідомляє Державне космічне агентство України.

Зазначається, що ракета-носій вивела на навколоземну орбіту марокканський супутник ДЗЗ Mohammed VI-A.

Маршовий двигун РД-843 4-ї ступені ракети-носія розроблений Державним підприємством "Конструкторське бюро" Південне" ім. Янгеля і виготовлений Державним підприємством "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод ім. Макарова".

Зазначений пуск став 11-м в рамках програми Vega і третім у 2017 році. Всього за п'ять років роботи Vega вивела на орбіту 26 супутників для 20 замовників по всьому світу.

Варто відзначити, що в п'ятницю, 10 листопада, відбудеться запуск ракетоносія Antares.

Відео: Запуск ракети (facebook.com/sdelanoVukraine)

Основну конструкцію першого ступеня американської ракети-носія середнього класу Antares створюють українські підприємства космічної галузі КБ "Південне" і ПО "Південмаш" в кооперації з підприємствами Хартрон-АРКОС, Хартрон-ЮКОМ, Чезара, Рапід і іншими.

Нагадаємо, відомий інженер і підприємець Ілон Маск назвав українську ракету-носій "Зеніт" кращою після своїх. 28 квітня цього року був підписаний договір між "Південмаш" і S7 Sea Launch Limited про виробництво й поставку ракет-носіїв серії "Зеніт".

Раніше повідомлялося, що у листопаді запустять три ракети, створені за допомогою України.

зокрема, мова йшла про запуск таких космічних кораблів, як Vega (8 листопада), Antares (10 листопада) і Zenit (точна дата не вказана).

Ракета-носій Zenit розроблена Державним підприємством "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля" та виготовлена державним підприємством "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова" в кооперації з іншими підприємствами. Ракета є однією з найуспішніших у світі і призначена для доставки космічних апаратів середньої маси на середні, високі кругові та еліптичні навколоземні орбіти, включаючи перехідну до геостаціонарної і геостаціонарну орбіту.