NASA передбачає існування життя на супутнику Юпітера

NASA передбачає існування життя на супутнику Юпітера
Фото: Супутник Юпітера Європа (nasa.gov)

Аерокосмічне агентство зробило неймовірне відкриття на одному із супутників планети

Астронавти NASA показали знімок гейзерів на поверхні супутника Європа. На їхню думку, викиди, які виходять з них, можуть складатися з водяної пари, повідомляється на сайт агентства.

Вчені спостерігали за супутником з допомогою телескопа "Хаббл", який і зафіксував викиди на поверхні Європи. Таикм чином, вчені прийшли до висновку, що в межах Сонячної системи може бути інше життя, крім земного.

"Океан Європи вважається одним з найперспективніших місць, де в межах Сонячної системи потенційно може бути життя. Ці викиди, якщо вони дійсно існують, можуть дати можливість для нових досліджень поверхні Європи", — розповів один із співробітників NASA Джеф Иодер.

Раніше вчені вважали, що поверхня супутника складається з льоду, під яким знаходиться океан. Цей факт не виключав можливості існування в ньому мікроскопічної життя.

За версією NASA, океан може містити в два рази більше води, ніж знаходиться на Землі. Але зараз оцінити кількість викидів складно. Їх склад перевірять за допомогою спеціального телескопа, який запустять в 2018 році. І якщо водні викиди підтвердяться, то Європа стане другим таким супутником у Сонячній системі. Перший був виявлений у 2005 році. На супутнику Сатурна Енцелада була зафіксована схожа активність.

До речі, вчені знайшли нову планету. Небесне тіло обертається навколо зірок на відстані 450 мільйонів кілометрів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся