NASA передбачає існування життя на супутнику Юпітера

STYLERНаука і техніка        27.09.2016 - 10:06
Фото: Супутник Юпітера Європа (nasa.gov)
Фото: Супутник Юпітера Європа (nasa.gov)

Аерокосмічне агентство зробило неймовірне відкриття на одному із супутників планети

Астронавти NASA показали знімок гейзерів на поверхні супутника Європа. На їхню думку, викиди, які виходять з них, можуть складатися з водяної пари, повідомляється на сайт агентства.

Вчені спостерігали за супутником з допомогою телескопа "Хаббл", який і зафіксував викиди на поверхні Європи. Таикм чином, вчені прийшли до висновку, що в межах Сонячної системи може бути інше життя, крім земного.

"Океан Європи вважається одним з найперспективніших місць, де в межах Сонячної системи потенційно може бути життя. Ці викиди, якщо вони дійсно існують, можуть дати можливість для нових досліджень поверхні Європи", — розповів один із співробітників NASA Джеф Иодер.

Раніше вчені вважали, що поверхня супутника складається з льоду, під яким знаходиться океан. Цей факт не виключав можливості існування в ньому мікроскопічної життя.

За версією NASA, океан може містити в два рази більше води, ніж знаходиться на Землі. Але зараз оцінити кількість викидів складно. Їх склад перевірять за допомогою спеціального телескопа, який запустять в 2018 році. І якщо водні викиди підтвердяться, то Європа стане другим таким супутником у Сонячній системі. Перший був виявлений у 2005 році. На супутнику Сатурна Енцелада була зафіксована схожа активність.

До речі, вчені знайшли нову планету. Небесне тіло обертається навколо зірок на відстані 450 мільйонів кілометрів.

Теги: NASA, юпитер
On Top