Німецькі вчені досліджують в Україні неймовірну знахідку часів Трипільської культури

Німецькі вчені досліджують в Україні неймовірну знахідку часів Трипільської культури
Фото: Дослідження (Jumbuk73pixabay)

Дослідники зацікавилися "Буковинською Троєю"

Українські та німецькі вчені зацікавилися "Буковинською Троєю" у селі Шипинці Чернівецької області, на території якого раніше розташовувалося стародавнє поселення. Про це повідомляє "Сьогодні".

Дослідники з Німеччини вперше зробили геомагнітне сканування землі на території Чернівецької області.

"Ось цей пристрій допомагає нам знайти метал, черепицю і кераміку. Якщо там є великий прошарок, або навіть згорілий будинок, то прилад покаже. Ось там, позаду мене, у часи Трипільської культури стояв великий будинок, десь 15 метрів в довжину і 6 метрів в ширину. Він обгорів", – розповів професор університету міста Нюрнберг (Німеччина) Карстен Мішка.

Колись на цьому місці було велике поселення. На двох десятках гектарів розташовувалося не менше 20 споруд.

"Трипільці часто будували свої поселення овалами, або колами. Ось сьогодні завдяки цим зйомкам грунту знайшли друге коло. Шипинці дуже відоме поселення з 19 століття. Потім воно якось забулося трохи. Його називали "Буковинська Троя", – зазначив завідувач відділом археології національного заповідника "Давній Галич" Тарас Ткачук.

Першовідкривачем давнього поселення на території села Шипинці ще 100 років тому був місцевий житель. Одного разу він копав колодязь і натрапив на глечик і різний посуд.

"Коли в Єгипті 3000 років тому будувалися піраміди, тут уже існували поселення. Важливість значення для світової історії колосальна. Наша історія виходить на один рівень з єгипетською та шумерською культурами", – вважає історик Андрій Гевьюк.

Територію досліджують шість археологів, після чого почнуться розкопки.

Відео: У Чернівецькій області досліджують Буковинську "Трою" (YouTube/Сьогодні)

Раніше повідомлялося, що помер Стівен Хокінг.

Помер знаменитий британський вчений Стівен Хокінг (відео: РБК-Україна)

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся