ru ua

У листопаді запустять три ракети українського виробництва

У листопаді запустять три ракети українського виробництва Фото: Ракета Vega (esa.int)

Планується запуск ракетоносіїв Vega, Antares і Zenit

У листопаді 2017 року планується запуск трьох ракет-носіїв, які створені за участі України. Про це повідомляє "Аерокосмічний портал України". Зокрема, відбудуться запуски таких космічних кораблів, як Vega (8 листопада), Antares (10 листопада) і Zenit (точна дата не вказана).

У листопаді запустять три ракети українського виробництва

Скріншот (nkau.gov.ua)
Спеціалісти нагадали, що маршовий двигун РД-843 4-го щабля європейської ракети-носія легкого класу Vega розроблений держпідприємством Конструкторське бюро Південне ім.М.К. Янгеля і виготовлений ДП Виробничим об'єднанням Південного машинобудівного заводу ім. А.М.Макарова. Цей запуск буде одинадцятим в рамках програми Vega і третім в 2017 році.

Основну конструкцію першого щабля американської ракети-носія середнього класу Antares створюють українські підприємства космічної галузі КБ Південне ім.М.К. Янгеля та ВО Південний машинобудівний завод ім.А.М. Макарова (обидва Дніпро) в кооперації з підприємствами Хартрон-АРКОС (Харків), Хартрон-ЮКОМ (Запоріжжя), Чезара, Рапід (Чернігів) та ін.

Ракета-носій Zenit розроблена Державним підприємством "Конструкторське бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля" та виготовлена державним підприємством "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод ім. А.М. Макарова" в кооперації з іншими підприємствами. Ракета є однією з найуспішніших у світі і призначена для доставки космічних апаратів середньої маси на середні, високі кругові та еліптичні навколоземні орбіти, включаючи перехідну до геостаціонарної і геостаціонарну орбіту.

Нагадаємо, що з космодрому в Гвіані стартувала ракета Ariane 5 із супутниками зв'язку.