На Північний полюс прийшла найспекотніша зима в історії

STYLERНаука і техніка        19.11.2016 - 09:02
Фото: Північний полюс (reuters.com)
Фото: Північний полюс (reuters.com)

Льоду на полюсі утворилося в рази менше, оскільки айсберги не встигли замерзнути

Метеорологи і синоптики б'ють на сполох – Північний полюс став на цілих три градуси теплішим, ніж зазвичай. На думку фахівців, це підтверджує похмурі прогнози про глобальне потепління, повідомляє портал svopi.ru.

Зараз на "вершині" планети час полярної ночі – найхолоднішого часу року, коли сонце взагалі не освітлює Арктику, а кількість льоду тільки збільшується. Однак цього разу льоду утворилася в рази менше, оскільки айсберги фізично не встигли замерзнути після літнього танення.

Температура на полюсі сьогодні вже перевищує дані за 2012 рік, і показник теплоти продовжує зростати.

З потеплінням в Арктиці пов'язана теорія "полярного вихору", дослідження про якому раніше опублікували в США. Цей "полярний вихор" постійно крутиться над Північним полюсом. Проте через глобальне потепління останні три десятиліття "вихор" почав змінювати траєкторію своєї круговерті. В Арктиці стало значно тепліше, від цього тане лід і випаровується в атмосферу. Більше тепле, ніж зазвичай, повітря послаблює повітряні маси вихору. І вони починають зсуватися нижче – на південь, до Амеркики і Європи, несучи з собою арктичні холоди.

Нагадаємо, NASA опублікувало відео, що наочно демонструє, як відбувається глобальне потепління.

On Top