ua en ru

Вчені розповіли несподівану версію походження Марса

Вчені розповіли несподівану версію походження Марса Фото: Марс (pixabay.com)

Стали відомі нові факти про Червону планету

Вчені вважають, що Марс утворився в поясі астероїдів, що в півтора рази далі від Сонця, ніж його сучасна орбіта і має більше различностей з Землею, ніж передбачалося раніше. Про це повідомила міжнародна група астрономів, яка опублікувала результати свого дослідження в журналі Earth and Planetary Science Letters. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті Phys.org.

Раніше вважалося, що Земля і Марс сформувалися у відносній близькості один до одного, але при цьому їх мінеральний склад сильно відрізнявся, оскільки породи Червоної планети містили більш легкі силікати, ніж земні. Таким чином, Марс більше схожий на астероїди.

Дослідники провели симуляцію, що узгоджується з моделлю Гранд Така, згідно з якою Юпітер зіграв важливу роль у формуванні орбіт внутрішніх планет, в тому числі і Марса. Симуляція показала, що з імовірністю близько 3% Червона планета була ближче до Юпітера, ніж зараз, але гравітаційна тяга гіганта підштовхнула Марс до його поточного розташування.

За словами дослідників, ця планета могла бути спочатку дуже холодною, щоб на її поверхні існувала рідка вода. Однак постійне бомбардування астероїдами, можливо, розплавила кору Марса, зробила його атмосферу більш теплою і щільною і запустила циркуляцію води на поверхні.

Нагадаємо, що компанія Blue Origin провела сьомий успішний запуск багаторазової ракетної системи New Shepard і продемонтрировала, як виглядає космос з ілюмінатора космічного корабля.