Всі хочуть миттєвого дива: Єпіфаній висловився про Майдан

Всі хочуть миттєвого дива: Єпіфаній висловився про Майдан
Фото: Митрополит Київський і всієї України Епіфаній (Віталій Носач, РБК-Україна)

Він пояснив, чому зміни в країні не можуть пройти дуже швидко

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, якого інтронізували 3 лютого, висловився про Евромайдан і пояснив, чому зміни в країні відбуваються так повільно. Про це він повідомив в інтерв'ю для видання "Новий Час".

Епіфаній розповів, що під час об'єднавчого собору він відчув таке ж єднання українців, яке було під час Евромайдана.

"В українському суспільстві і раніше був запит на єднання. І це було відчутно під час Майдану. Ось, наприклад, під час об'єднавчого собору я відчув настрій єднання, який панував тоді, на Евромайдані", - повідомив митрополит Київський і всієї України.

Він зазначив, що зміни не можуть відбутися дуже швидко і потрібно пройти довгий шлях реформування.

"Але для того, щоб втілити всі сподівання і надії, потрібно пройти складний шлях становлення та реформування. Це стосується і української церкви. Дорога реформ завжди складна, тому що народ, який декларував певні позиції на Майдані, виявився не готовий пройти звивистий шлях змін. Всі хочуть миттєвого дива: ось сталася революція, а на наступний рік у нас все має бути, як у Європі. Але для цього потрібно багато і постраждати, напевно", - зазначив Епіфаній і порівняв цей процес з медичною операцією.

"Це як у медицині: потрібно зробити операцію, а потім буде відновлення. Але, на жаль, ми до цього не зовсім готові. І тому є великі запити і є розчарування. Багато критики. Критика повинна бути конструктивною, а не деструктивною. З боку легко критикувати, а приймати рішення складно. Коли ти несеш відповідальність, іноді доводиться вибирати між поганим і дуже поганим, а не між поганим і хорошим. Цього багато хто не розуміють. Країна йде по складному шляху пошуку себе. І повернути назад означає зрадити себе", - резюмував митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Єпіфаній відповів розповів, хто платить зарплату священикам.

А також ми раніше розповідали цікаві факти з життя митрополита Київського і всієї України Єпіфанія.

Відео: РБК-Україна

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся