ua en ru

Бебі-бокси: породіллі скаржаться, що їм видають бланки заяв і ганяють по кабінетах

Бебі-бокси: породіллі скаржаться, що їм видають бланки заяв і ганяють по кабінетах Колаж РБК-Україна

На даний момент пакети для новонароджених ще не закупили

Молодим мамам не видають бебі-бокси, а замість цього дають бланк заяви і відправляють в управління соцзахисту. Про це повідомляє ТСН.

Навесні 2018 року уряд урочисто презентував так званий пакет малюка, який повинні були почати видавати з 1 вересня. В пакет входить одяг для новонароджених, пелюшки, підгузники та матрац. Сам пакет назвали бебі-бокс. Основна відмінність бебі-боксу – це те, що коробку з приданим для новонародженого можна використовувати як люльку. Вартість такого набору – близько 5 тисяч гривень.

Однак, в українських пологових будинках замість обіцяних подарунків, породіллям видають бланки заяв і відправляють з ними в управління соцзахисту.

Виявляється, на даний момент пакети для новонароджених ще не закупили, а щоб уникнути збурень, в кінці літа уряд вніс зміни в порядок видачі бебі-боксів.

Спочатку передбачалося, що придане буде видаватися кожному, хто народився після 1 вересня, при виписці з пологового будинку. Тепер вказується, що бебі-бокс потрібно отримувати протягом 30 днів після народження дитини.

"Під час виписки батьки пишуть заяву із зазначенням структурного підрозділу з питань соцзахисту населення. За цією заявою вони протягом 30 днів йдуть в цей структурний підрозділ і там за заявою отримують бебі-бокси", - так написано в інструкціях для працівників пологових будинків.

У відділеннях соцзахисту про нові розпорядження нічого не чули, а керівниця одного з них повідомила, що бебі-бокси повинні видавати в пологовому будинку.

Журналісти звернулися за коментарем до Міністерства соціальної політики і отримали відповідь про те, що писати лист в управління соцзахисту слід тоді, коли у пологовому будинку немає бебі-боксу.

"Проведено тендер, визначено постачальника – українську компанію. Зараз йде остаточне узгодження певних документів, тому не можу назвати компанію", - повідомив заступник голови офісу Управління ООН з обслуговування проектів.

Він запевняє, що у вересні буде закуплена перша партія бебі-боксів з 30 тисяч штук. У пологові будинки вона надійде в середині вересня.

Відео: YouTube/ТСН

До речі, раніше ми повідомляли про те, скільки коштують хрестини та вінчання в Києві.

А також писали про те, що Супрун розповіла, як правильно вибрати дитяче автокрісло.

Відео: РБК-Україна