ua en ru

"Били по спині, що ходити не могли": снайпер АТО розповів, як катують в полоні "ДНР"

"Били по спині, що ходити не могли": снайпер АТО розповів, як катують в полоні "ДНР" Фото: Бойовики "ДНР" (twitter.com GirkinGirkin)

Військові іноді навіть імітували втрату свідомості, щоб уберегтися від смерті

Снайпер АТО, який потрапив в полон до терористів "ДНР", розповів про жахи тортур і цькування українських військових. Віталій Олійник з самого початку війни з Росією у 2014 році брав участь у десятках бойових операцій, захищав кордон від диверсантів, Донецький аеропорт, врятував пораненого товариша, зупинивши кровотечу; пережив важке випробування полоном, але не отримав належного визнання від держави, повідомляє "Цензор.нет".

В кінці липня 2014 року загін 3-го полку спецназу у складі двох груп, в одній з яких був Віталій, під командуванням капітанів Кирила Андрієнко і Тараса Карпи заїхав на ферму в районі населеного пункту Латышево. Вони шукали пілота, який повинен був шукати укриття в селі.

На фермі українських бійців люб'язно зустрів господар Микола Бутрименко, в той час депутат Шахтарського райради від ПР. Він запропонував переночувати у нього. Сам же сказав, що йому нібито терміново потрібно з'їздити в Сніжне до хворої дружини. Через двадцять хвилин Бутрименко повернувся з озброєними терористами.

Почалася стрілянина, багато бійців отримали поранення. АТОшників взяли в полон.

"Били по спині, що ходити не могли": снайпер АТО розповів, як катують в полоні "ДНР"Фото: Віталій Олійник (censor.net.ua)

"Мене привезли на бойову позицію так званої "ДРГ Рязань". Там було близько 20 осіб. В цей день був день народження моєї матері. У мене мав бути відпустку, мати думала, я приїду. Але, я так от "потрапив". І сепары змусили копати могилу, і після того як ми викопали зі своїм товаришем могилу, вони зателефонували матері і почали її "вітати". Розповідати про мене негарні речі, що вона, мовляв, винна, що виховала такого сина. Матом їй говорили і гидоти всякі... я подробиці у неї не питав, але вона це дуже важко пережила..." - розповів Олійник.

За словами військового, катування у "ДНРовцев" були дуже важкими. Бійці переживали день, як рік.

"Було важко...Далі нас відвезли в Донецьк, в центр міста, на яму або як її називають. Там почалося найскладніше: тортури, знущання, приниження, застосування фізичної сили. Били по спині так, що ходити не могли. Там день був як за рік. Намагалися вибити дані, я нічого не говорив, намагався вигадати щось. Вони деякі дані знали і коли розуміли, що я кажу неправду, то били до втрати свідомості. Іноді навіть доводилося імітувати втрату свідомості, щоб нічого не говорити, і щоб відстали від мене", - додав боєць.

Нагадаємо, що українські полонені в "ЛНР" вперше за довгий час подзвонили (відео).