ua en ru

Чорна п'ятниця: 10 фактів про одну з найвідоміших розпродажів світу

Чорна п'ятниця: 10 фактів про одну з найвідоміших розпродажів світу Фото: Чорна п'ятниця в США (pixabay.com/StockSnap)

З Чорної п'ятниці 24 листопада в усьому світі починається лихоманка різдвяного та новорічного шопінгу

24 листопада стартує Чорна п'ятниця - день, коли падають ціни на найпопулярніші товари. І хоча звичай влаштовувати після Дня подяки розпродажі з'явився в Сполучених Штатах ще в 1966 році, сьогодні Чорна п'ятниця проводиться в багатьох країнах світу. Styler зібрав для вас 10 найцікавіших фактів про Чорну п'ятницю.

1. Негативна назва "Чорна п'ятниця" з'явилася у Філадельфії багато років тому. Чорною сталі називати п'ятницю після Дня Подяки через безпросвітні затори на дорогах. У наші дні на Чорну п'ятницю затори утворюються з візочків у магазинах. Натовпи покупців штурмують торгові центри в надії зробити вигідні покупки, та нічого не помічають на своєму шляху.

Відомі навіть випадки, коли знавіснілий в гонитві за дешевими товарами натовп затоптав насмерть співробітника магазина.

Відео: Натовп покупців на Чорну п'ятницю (YouTube / airedmix 2Play)

2. Американці часто жертвують відпочинком і беруть відпустку лише тільки для того, щоб з'явився час вдало "пошопилась" наприкінці листопада.

3. Покупці в США готові задовго до Чорної п'ятниці шикуватися в чергу перед магазинами, щоб зробити вигідну покупку. Одного разу американка провела майже 2 тижні перед входом до магазину, щоб у числі перших придбати телевізор з величезною знижкою. А щоб чекати було комфортно, деякі покупці навіть встановлюють намети біля магазинів.

4. У 2012 році в магазині Walmart жінка, прикриваючись двома дітьми, розпорошувала перцевий аерозоль, щоб не допустити інших покупців всередину. Постраждали майже 2 десятки людей.

5. У Чорну п'ятницю краще не купувати іграшки. Як правило, прямо перед Різдвом на них пропонують набагато більші знижки.

Черная пятница 2017 - 24 ноябряФото: Чорна п'ятниця 2017 - 24 листопада (pixabay.com/StockSnap)

6. У період між Чорною п'ятницею і Різдвом здійснюється 20% від річної роздрібної торгівлі в США. При цьому кількість витрачених покупцями грошей у Чорну п'ятницю з кожним роком зростає і в середньому становить 380 $ на людину.

7. Електроніка є найпопулярнішою категорією товарів - 59% покупців в цей день купляють смартфони або планшети.

8. У цілому люди витрачають між $ 50 і $ 60 млрд. при здійсненні покупок у Чорну п'ятницю. На ці гроші можна купити по парі взуття для кожного жителя Індії.

Відео: Тиснява і бійки в магазинах Великобританії на Чорну п'ятницю (YouTube / CNN)

9. У США понад 80 млн. людей, які шукають вигідні ціни в п'ятницю після Дня Подяки. Це якби всі громадяни Німеччини пішли по магазинах в один день.

10. За Чорною п'ятницею настає Кіберпонеділок, який в Америці і ряді інших країн вважається днем-лідером в сфері Інтернет-продажів. Але навіть в першу десятку він не входить. Найбільше покупок в Інтернет-магазинах відбуваються за два тижні до Різдва.