Хеллоуїн 2016: якого числа відзначають переддень Дня всіх святих

Хеллоуїн 2016: якого числа відзначають переддень Дня всіх святих
Фото: Хеллоуін 2016 (marialedda.com)

Переддень Дня всіх святих - Хелловін традиційно святкують в останню ніч жовтня, починаючи ще з часів язичництва

Містичний, страшний і загадковий свято – Хеллоуїн 2016 настане вже дуже скоро. Ніч напередодні Дня всіх святих вважають часом розгулу нечисті і духів померлих. Але незважаючи на похмурий сенс урочистості, відзначати його люблять з розмахом, і з кожним роком він стає все популярнішим в Україні. Якого числа Хеллоуїн і головні особливості свята дізнайтеся у матеріалі Styler.

Хеллоуїн 2016: якого числа відзначають

За старовинним легендам, один раз в році двері потойбічного світу відкриваються. Демони та духи померлих спускаються на Землю. Відбувається це дійство в ніч на 1 листопада. Саме ця дата у кельтських племен була початком зими, коли бога сонця в полон брав Самайн – владика темряви, смерті і холоду.

Хелловін - час розгулу нечистіФото: Хеллоуїн - час розгулу нечисті (vedmochka.net)

Щоб не впустити духів у хату, кельти розпалювали багаття, готували частування і залишали їх біля ганку будинку. У цей день ворожили і приносили в жертву тварин. З приходом християнства на кельтські землі церква прагнула викоренити язичницькі звичаї, встановивши 1 листопада своє свято - День усіх святих, на честь великомученика постраждалих за віру.

Не знаєте в чому піти на святкування Дня всіх святих - читайте статтю "Костюми на Хеллоуїн 2016: найстрашніші ідеї".

Ніч напередодні нього - All Hallow's Eve, дала назву сучасному свята Halloween. Люди все так само продовжували святкувати її за традиціями язичників, багато з яких дійшли і до нашого часу. У всьому сучасному світі дуже люблять дивні звичаї поклоніння духам, але тепер ставляться до них з гумором, і продовжують відзначати Хелловін в ніч з 31 жовтня на 1 листопада.

День всіх святих 2016: містичні традиції та розваги

Найбільш впізнаваний символ свята – гарбуз з запаленою свічкою всередині, має давню історію. Кельти запалювали подібні ліхтарі вночі 31 жовтня, щоб гуляють по Землі душі померлих знайшли дорогу в чистилище.

Гарбуз - головний символ Дня всіх святихФото: Гарбуз - головний символ Дня всіх святих (ivona.bigmir.net)

З ірландських легенд, святкова гарбуз на вікні будинку відлякувала нечисть. Її назвали "світильником Джека" на честь п'яниці, який намагався обдурити Диявола, а після смерті був проклятий ним і відправлений блукати в темряві з тліючим вогнем у руках в очікуванні Страшного суду.

Язичники вірили, що Хелловін – свято смерті, тому до померлим душам зверталися у ворожіннях і обрядах. В останню жовтневу ніч запалювали жертовні багаття. Коли вогонь вщухав, забирали вугілля і розводили домашнє вогнище на наступний ранок, щоб захистити сім'ю від бід. Цей містичний обряд до наших днів не зберігся, але ворожіння досі популярні. В Хеллоуїн 2016, коли настане північ, потрібно взяти в руку яблуко, сісти з ним перед дзеркалом, і у відображенні повинен з'явитися суджений.

На Хелловін влаштовують тематичні вечіркиФото: На Хеллоуїн влаштовують тематичні вечірки (hochu.ua)

Похмурий і страшний Хеллоуїн залишився в далекому минулому. Тепер свято в Європі та Америці відзначають веселими маскарадами, коли дорослі та діти вбираються в костюми відьом, вампірів та інших персонажів з моторошних історій, гуляють по вулицях і лякають перехожих.

В ніч Хеллоуїна 31 жовтня також дуже популярна гра Trick-or-treat коли ряджені ходять по домівках і випрошують солодощі. В переддень Дня всіх святих в кафе і клубах влаштовуються різні тематичні вечірки з конкурсами та маскарадами. Сучасний Хелловін проходить у всьому світі весело і яскраво з унікальною і містичною атмосферою.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся