ua en ru

У Херсонській області стався фантастичний природний феномен над морем

У Херсонській області стався фантастичний природний феномен над морем "Ранкова глорія" (Кадр з відео youtube.com/BMXshark)

Природне явище має назву "ранкова глорія"

У Херсонській області стався унікальний природний феномен над Азовським морем. Незвичайне явище під назвою "ранкова глорія" зняв на відео один з відпочиваючих Ігор Кибальчич і виклав ролик в мережі YouTube.

"Таке явище як "ранкова глорія" - смуга обертається хмари-рулону (roll cloud), відома завдяки Австралії, де в затоці Карпентарія воно спостерігається досить часто і має протяжність в сотні, а часом і тисячі кілометрів", - підписав відеоролик він.

Відео: "Ранкова глорія" над Азовським морем (youtube.com/Игорь Кибальчич)

Хмари являють собою грозовий комір висотою від 1 до 2 км, найчастіше знаходиться всього в 100-200 м над землею, який може досягати 1000 км в довжину і переміщатися зі швидкістю до 60 км/год.

"Ранкова глорія" часто супроводжується шквалами, зрушенням вітру і стрибком тиску на поверхні. Попереду хмари відбувається швидке вертикальне рух, який переміщує повітря вгору і "закручує" хмара, а в середині і задній частині хмари повітря опускається вниз.

До речі, вчені назвали нове атмосферне явище в честь мультфільму "Лісова братва".