ua en ru

"Використовує історію": американська дослідниця розповіла, чому Путін зменшує значення Голодомору

"Використовує історію": американська дослідниця розповіла, чому Путін зменшує значення Голодомору Фото: Енн Епплбаум (facebook.com-anne.applebaum)

За її словами, пам'ять про Голодомор впливає на українську національну ідентичність

Американська письменниця і журналістка, лауреат Пулітцерівської премії Енн Епплбаум, відома також своїми працями з історії Східної Європи і історії комунізму, розповіла, чому Путін і Кремль хочуть зменшити значення Голодомору в Україні. Про це письменниця повідомила в інтерв'ю виданню "Укрінформ".

За її словами, Путін не хоче говорити про Голодомор, а прагне використовувати історію в своїх політичних цілях.

"Мені здається, проблема Путіна в тому, що в України інша історія, ніж у Росії. Він весь час хоче показати, що Україна – це і є Росія, що немає різниці між ними, що Україні не потрібна незалежність, що це - несправжня держава", - говорить Епплбаум.

Письменниця вважає, що між Україною і Росією складно вловити чітку різницю і висловити її словами, але якраз сталінська політика щодо українців в 30-х, 40-х, 50-х роках і є тією видимою, відчутною різницею.

"Думаю, що Путін шукає, як цю різницю знищити, стерти її. Політична мета Путіна – довести, що України немає. Якщо він визнає, що Голодомор був, то це буде означати визнання України", - зазначила історик.

Енн стверджує, що Путін чудово розуміє, як сильно пам'ять про Голодомор впливає на українську національну ідентичність.

"Важливо розуміти, що велике значення має не тільки сам факт Голодомору, але й репресії за розголошення правди про ці події, спроби влади приховати. І тільки під кінець 80-х років минулого століття можна було вже більш відкрито говорити про Голодомор, про те, що українці хочуть мати свою державу. Вважаю, що безумовно є зв'язок між історією Голодомору, підняттям цієї теми і незалежністю України. І Путін це розуміє", - підсумувала вона.

Нагадаємо, що Енн Епплбаум зробила гучну заяву про те, що у політиці Сталіна і Путіна по відношенню до України є багато спільного.