Якого числа День студента в Україні

STYLERLIFE        10.11.2016 - 13:31
Фото: День студента 2016 (lingvodom.сom)
Фото: День студента 2016 (lingvodom.сom)

Веселе молодіжне свято українські студенти відзначають два рази

Якого числа Міжнародний день студента в Україні, та з якими подіями пов'язана історія головного свята в безтурботного студентського життя, розповість Styler.

День студента в Україні: коли відзначають

Насправді, учні вузів, коледжів, технікумів і ВПУ в Україні мають щасливу можливість відзначити своє професійне свято цілих два рази на рік. Восени - в День міжнародної солідарності студентів, а другий раз - взимку в Тетянин день.

Міжнародний день студента в Україні, дата якого припадає на 17 листопада, має трагічну історію. Його відзначають на честь подій 17 листопада 1939 року, що сталися на території Чехословаччини. У цей день були заарештовані і відправлені до німецького концтабору понад тисяча студентів. Так фашисти розправилися з учасниками акції протесту учнів.

Почалося все з мирної демонстрації празьких студентів і викладачів 28 жовтня в честь річниці утворення Чехословаччини. Німці розігнали мирний мітинг, при цьому був застрелений студент-медик Ян Оплетал.

Акция памяти в честь Яна ОплеталаФото: Акція пам'яті на честь Яна Оплетала (radio.cz)

Після цього, 15 листопада відбулася акція пам'яті по загиблим, після якої затримали десятки мітингуючих, а через два дні вранці окупанти оточили студентські гуртожитки і заарештували 1200 осіб. Активісти були страчені у в'язниці.

Міжнародний День студента, коли учні різних країн світу святкують і веселяться, був встановлений в пам'ять чехословацьких студентів на лондонському Всесвітньому конгресі, і з 1942 року відзначається 17 листопада.

Як і коли проходить День студента в Україні

Якого числа відзначати свято українським студентам, офіційно на державному рівні було закріплено указом президента Леоніда Кучми в 1999 році. З тих пір 17 листопада на базі навчальних закладів проводяться розважальні заходи, КВН, влаштовуються вечірки, студенти безтурботно веселяться перед сесією.

День студента в УкраїніФото: День студента в Україні (tvs-media.ru)

А відзначити закінчення зимових екзаменів учні зможуть в січневий День студента 2017. Якого числа це свято, знають і всі Тетяни. У 1775 році в християнське свято пам'яті св. Тетяни, 25 січня, був заснований "Перший московський університет". Пізніше святу назвали покровителькою всіх студентів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top