Якого числа День студента в Україні

Якого числа День студента в Україні
Фото: День студента 2016 (lingvodom.сom)

Веселе молодіжне свято українські студенти відзначають два рази

Якого числа Міжнародний день студента в Україні, та з якими подіями пов'язана історія головного свята в безтурботного студентського життя, розповість Styler.

День студента в Україні: коли відзначають

Насправді, учні вузів, коледжів, технікумів і ВПУ в Україні мають щасливу можливість відзначити своє професійне свято цілих два рази на рік. Восени - в День міжнародної солідарності студентів, а другий раз - взимку в Тетянин день.

Міжнародний день студента в Україні, дата якого припадає на 17 листопада, має трагічну історію. Його відзначають на честь подій 17 листопада 1939 року, що сталися на території Чехословаччини. У цей день були заарештовані і відправлені до німецького концтабору понад тисяча студентів. Так фашисти розправилися з учасниками акції протесту учнів.

Почалося все з мирної демонстрації празьких студентів і викладачів 28 жовтня в честь річниці утворення Чехословаччини. Німці розігнали мирний мітинг, при цьому був застрелений студент-медик Ян Оплетал.

Акция памяти в честь Яна ОплеталаФото: Акція пам'яті на честь Яна Оплетала (radio.cz)

Після цього, 15 листопада відбулася акція пам'яті по загиблим, після якої затримали десятки мітингуючих, а через два дні вранці окупанти оточили студентські гуртожитки і заарештували 1200 осіб. Активісти були страчені у в'язниці.

Міжнародний День студента, коли учні різних країн світу святкують і веселяться, був встановлений в пам'ять чехословацьких студентів на лондонському Всесвітньому конгресі, і з 1942 року відзначається 17 листопада.

Як і коли проходить День студента в Україні

Якого числа відзначати свято українським студентам, офіційно на державному рівні було закріплено указом президента Леоніда Кучми в 1999 році. З тих пір 17 листопада на базі навчальних закладів проводяться розважальні заходи, КВН, влаштовуються вечірки, студенти безтурботно веселяться перед сесією.

День студента в УкраїніФото: День студента в Україні (tvs-media.ru)

А відзначити закінчення зимових екзаменів учні зможуть в січневий День студента 2017. Якого числа це свято, знають і всі Тетяни. У 1775 році в християнське свято пам'яті св. Тетяни, 25 січня, був заснований "Перший московський університет". Пізніше святу назвали покровителькою всіх студентів.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся