ru ua

У Києві може з'явитися вулиця Кубанської України

У Києві може з'явитися вулиця Кубанської України Колаж РБК-Україна

1918 року проголошено Кубанську Народну Республіку, а потім - резолюцію "Про приєднання Кубані до України"

Депутати Київради погодили перейменування ще однієї столичної вулиці. Вулицю Маршала Жукова в Деснянському районі Києва планують перейменувати в вулицю Кубанської України. Про це повідомили в прес-службі Київради.

"Це сприятиме відновленню історичної пам'яті про козачому державне утворення на Кубані - Кубанської Україні. Громадське обговорення проходило з 29 травня по 29 липня 2017 року. У голосуванні брали участь 2079 чоловік, з них 60%, тобто 1247 громадян підтримали перейменування", - йдеться в повідомленні.

Також комісія з питань культури погодила уточнення розташування вулиці Володимира Сальського. Пропонується чітко визначити її межі від вулиці Академіка Грекова до залізничних колій. Таким чином, вулиця буде розташована тільки в Шевченківському районі, а зараз вона переривається залізничними коліями на дві частини - одна в Подільському районі, а інша-в Шевченківському.

Відповідні проекти рішень будуть розглянуті на пленарному засіданні Київради.

З кінця 18 століття Кубань була заселена чорноморськими козаками-українцями. У 1918 році було проголошено Кубанську Народну Республіку, а через кілька днів - резолюцію "Про приєднання Кубані на федеративних умовах до України".

У Києві може з'явитися вулиця Кубанської УкраїниФото: Історико-етнографічна карта України (politiko.ua)

У Києві може з'явитися вулиця Кубанської України

Фото: Історико-етнографічна карта України (politua.org/кубань-карта-україни)

Нагадаємо, що відомий український історик, вчений і публіцист Ярослав Грицак розповів, які наслідки можуть нести ідеї про приєднання Кубані до України.