ru ua

Комунальні послуги: українців змусять платити за сусідів

Комунальні послуги: українців змусять платити за сусідів Колаж РБК-Україна

Мешканці повинні будуть самі визначати, за якою схемою будуть розподіляти небаланс

З 1 травня комунальні платежі будуть оплачуватися по-новому, а тому за "загублені" у будинку тепло і воду платитимуть не постачальники, а мешканці. Відповідний закон і підзаконні акти вже прийняті. Про це інформує Obozrevatel.

Першим про старт нової методики розрахунку платіжок повідомив "Київводоканал". Підприємство заявило, що збирається включати суми "небаланс" (різницю між тим, що намотав будинковий лічильник та сумою квартирних приладів обліку), тому в українців є ще кілька місяців для того, щоб встановити лічильники і домовитися з сусідами.

Віце-президент Асоціації водоканалів Ольга Бабій зазначає, що в окремих багатоповерхівках ця різниця становить 50%. І якщо раніше за небаланс платив водоканал, то тепер це будуть робити споживачі, а лічильником комерційного обліку (від нього залежать суми в платіжках) вважається не квартирний, а будинковий прилад обліку.

"Це буде новий еволюційний закон, коли мешканці самі повинні визначати, за якою схемою будуть розподіляти небаланс", - пояснюють в Асоціації водоканалів.

Також українців застерігають, суми у платіжках можуть зрости в 1,5 рази у разі, якщо сусіди активно крадуть воду. Також за "зайве" доведеться платити, якщо сусіди поливають ділянки біля будинку. Або якщо у квартирі без лічильника прописана одна бабуся, а за фактом з нею живуть троє дітей і двоє онуків.

Тобто кожному жителю варто задуматися над встановленням антимагнітних засобів та провести "виховну роботу" з сусідами. У зворотному випадку, доведеться заплатити не тільки за себе, але й за сусіда.

Раніше ми писали, як захиститися від небезпечних сусідів, які труять газом і заливають водою.

Нагадаємо, що мешканці багатоповерхівки в Дніпрі змушені жити без газу з вини боржника.

Також ми повідомляли, чому підвищуються тарифи і як платити менше.